Toruna tecavüze 12 yıl

  • Giriş : 12.01.2007 / 00:00:00

Samsun’da 15 yaşındaki torununa tecavüz ettiği için tutuklu yargılanan 69 yaşındaki N.B. mahkemede, “Ben ona bir şey yapmadım” diyerek torununu suçladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Samsun’da 15 yaşındaki torununa tecavüz ettiği için tutuklu yargılanan 69 yaşındaki N.B. mahkemede, “Ben ona bir şey yapmadım” diyerek torununu suçladı.

Genç kız E.B. ise ifadesinde, “İlkokul birinci sınıftan itibaren beni taciz ediyordu. Son iki yılda bana tecavüz etti. Kendisinden hamile kaldım ve çocuk aldırdım” dedi. DNA testiyle de olayın doğrulanması üzerine mahkeme sanık dedeye 11 yıl 8 ay ağır hapis cezası verdi.

Olay E.B.’nin hamile kalması üzerine ortaya çıktı. Ailesine kendisine dedesi N.B’nin tecavüz ettiği söyleyen genç kız, çocuğu da kürtajla aldırdıktan sonra şikayetçi oldu.

Dede N.B. tutuklanıp cezaevine gönderilirken, çocuktan alınan parça ve kan örnekleri DNA testi yapılması için Adli Tıp Kurumuna gönderildi. 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde öz torununa tecavüz etmek suçundan yargılanan N.B. bugün son kez hakim karşısına çıktı. DNA testine göre çocuğun babasının kendisinin olduğu ortaya çıkmasına rağmen iddiaları kabul etmeyen N.B savunmasında suçlamayı kabul etmedi.

Duruşmalara katılan ve dedesinden şikayetçi olan E.B. ise, “İlkokul 1’inci sınıfa gitmeye başladığım yıllardan itibaren dedem evde kimse yokken beni taciz ediyordu. Daha sonra ben ortaokula başlayınca, yani 2004 yılında benimle cinsel ilişkiye girmeye başladı. Bir süre sonra adet görmeyince test yaptırdım ve hamile olduğumu öğrendim. Bana ‘anne, babana söyleme. Söylersen de sana kimse inanmaz’ dedi.

Anneme olayı anlattım ve bana inanmadı. Ancak hamile olduğumu öğrenince bana inandı ve kendisinden şikayetçi olduk. Çocuğu da kürtaj ile aldırdım” diye konuştu. Mahkeme, sanığın torununa tecavüz ettiğinin kesin tespit edilmiş olmasından, dede N.B’ye 11 yıl 8 ay ağır hapis cezası verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious