Toshack'ın Nihat yorumu

Toshack'ın Nihat yorumu.11082
  • Giriş : 29.06.2008 / 16:25:00

Beşiktaş'ın eski teknik direktörlerinden John B. Toshack, Avrupa Futbol Şampiyonası'nda en çok heyecanlandığı maçın Türkiye-Çek Cumhuriyeti maçı olduğunu belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İspanyol Marca gazetesinde Avrupa Futbol Şampiyonası'nı değerlendiren bir köşe yazısı yazan Toshack, Türkiye'nin Çek Cumhuriyeti karşısında yenik durumu düştükten sonra öne geçmeyi başarmasında en önemli etkenin Nihat olduğunu savundu.

Galli teknik adam, yazısında Nihat'a övgüler yağdırarak, şu sözleri kullandı:

''Nihat 17 yaşındayken benimle Beşiktaş'ta idi. Onu Real Sociedad'a transfer ettiğimde bazıları (Galli'nin kaprisi) diye yakıştırma yaptı. Dizinden iki ameliyat geçirmesine rağmen Nihat, oynadığı takımların feneri olmaya devam ediyor. Ülkesinin kaptanı, yarı finalde Almanya karşısında kaybettiklerinde, en önemli eksiklerden biriydi. Real'de gol kralı ve lig ikincisi oldu, aynısını Villarreal'de tekrarladı. İspanya'da hiçbir büyük takımda oynamadı ama formasını giydiği iki kulüpte Şampiyonlar Ligi'ne yükseldi. Bunların hepsinde Nihat'ın büyük katkısı var. En kısa zamanda iyileşmesini umut ediyorum.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious