Tövbe çetesi çökertildi

  • Giriş : 28.07.2007 / 09:54:00

Yaşlı erkekleri 'kadın bulma' vaadiyle kandırıp paralarını alan, ardından 'tövbe etmeye' götüren üç kişi yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bursa'da, özellikle parklarda oturan yaşlı vatandaşları, kendilerini polis olarak tanıtarak dolandırdıkları iddia edilen üç kişi suçüstü yakalandı.
Üç yıl boyunca yaşlı vatandaşların bazı kişilerce aynı yöntemle dolandırılması üzerine harekete geçen polis, parklarda yaşlı vatandaşların yanlarına gelenleri takibe aldı. Polisler, iki gün önce bir parkta oturan Y.E.'nin (74) yanına gelen bir kişiyi görünce harekete geçti. E.'yi bir camiye götüren Yüksel Y. (33), kendisini bekleyen Abdullah A. (54) ve İbrahim Y. (47) ile birlikte polisi görünce kaçmaya başladı. Zanlılar kovalamacanın ardından yakalandı.
Sorgulamada, zanlılardan birinin ilk olarak parklarda oturan yaşlı kişileri "kadın bulma" vaadiyle kandırdığı, ardından bir apartmana götürdüğü, bu sırada olay yerine gelen diğer iki zanlının, kendilerine polis gibi tanıtarak üst araması yaptığı ve yaşlı kişinin cebindeki tüm paraları aldığı belirlendi. Zanlıların, yaşlı kişiyi üzerindeki para ve değerli eşyayı aldıktan sonra bir camiye götürerek, "Sen burada tövbe et. Git namazını kıl" dedikten sonra kaçtıkları öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious