Toyota Yaris'lerini geri çağırdı

Toyota Yaris'lerini geri çağırdı.8850
  • Giriş : 03.02.2009 / 21:04:00

Toyota, 2005-2008 arasında üretilen Yaris’leri emniyet kemeri kusurlu ve egzosu sorunlu olabileceği gerekçesiyle geri çağırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Çağrı Türkiye için de geçerli olurken, Türkiye'de tamir edilmesi planlanan Yaris'lerin sayısının belli olmadığı kaydedildi. Vitz, Belta ve Ractis adıyla satılan Japonya'da 525 bin 898, Toyota Yaris olarak satılan ABD ve Avrupa'da 830 bin araç servise alınacak.

Toyotasa'dan yapılan açıklamada, “Yaris ile ilgili yapılan çağrı, Türkiye'de satılan Yaris'lerin küçük bir kısmını kapsamaktadır” dendi.

Toyotasa olarak müşteri memnuniyetine verilen öneme dikkat çekilen açıklamada, bugüne kadar müşterilerden herhangi bir şikayet gelmediği vurgulandı. Gerekli kontrol işlemlerinin yapılacağı ifade edilirken, Toyota Yaris sahibi müşterilerin arama ve çağrı işlemlerine en kısa zamanda başlanacağı belirtildi.

Bu arada Toyota ABD'li otomotiv devi General Motors'un 77 yıllık saltanatına son vererek dünyanın en çok araç satan şirketi olmuştu. Şirket, krizde düşen talep nedeniyle Kuzey Amerika ve İngiltere'de 1000'den fazla çalışanının işine son vermeyi planlıyordu. Küresel talep düşüşünün devam etmesi halinde bu sayının artacağı ifade edilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*