Toyota'dan dünyada bir ilk

Toyota'dan dünyada bir ilk.8850
  • Giriş : 02.02.2008 / 16:19:00

ToyotaSa'dan yapılan yazılı açıklamada, Toyota'nın geçen ay yaptırdığı araştırma sonuçlarına göre dünyada bir ilk olan anti-alerjik kumaşın mikro organizmalar gibi alerjenlerin araç içinde aktif hale gelmesini önlediği kaydedildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Japonya'da yakın gelecekte tanıtımı yapılacak olan yeni araç modellerinde, bu kumaşın kullanılmaya başlanacağı bildirildi.

Açıklamada, Toyota'nın geliştirdiği yeni kumaşın içerdiği anti-alerjik bileşenlerin, Toyota'nın bulgularına göre koltuk üzerine yerleşen mikro organizmaların yaklaşık yüzde 98'ini hapsettiği belirtildi.

Açıklamada, Toyota'nın araç içi konforu artırmak amacıyla üzerinde çalıştığı diğer yenilikler, ''ham ipekten elde edilen bir proteinin kullanıldığı, ciltte kaşıntıya bağlı tahrişin oluşmasını önleyici kumaşla kaplanan Fraichir araç koltukları'', ''havadaki polenleri azaltıcı ve Plasmacluster Ions teknolojisini kullanarak hava yoluyla bulaşan küf bakterisini önleyici iki ayrı özelliği olan bir otomatik klima'' ve ''araç içindeki oksijen seviyesini iyileştirerek, yeterli miktarda oksijen seviyesini korumaya yönelik bir cihaz'' olarak sıralandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious