TPAO denizlerde petrol arıyor

TPAO denizlerde petrol arıyor.4749
  • Giriş : 24.10.2006 / 00:00:00

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) Genel Müdürlüğü, “sismik veri takip teknesinden” yararlanarak denizlerde petrol arayacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Geçen aylarda üç boyutlu sismik arama çalışmaları için kiraladığı araştırma gemileri ile denizlerdeki arama çalışmalarını hızlandıran TPAO, deniz sismik veri toplama işlerinde kullanmak amacı ile bir adet “sismik veri takip teknesi” alımı için ihale açtı. TPAO Genel Müdürlüğünün hizmet alımı yöntemi ile tedarik edeceği sismik veri teknesi, kiralama yolu ile temin edilecek. Sismik veri takip teknesi ile ilgili ihale, 3 Kasım 2006 tarihinde Ankara'da TPAO Genel Müdürlüğünde yapılacak.

YAPILACAK İŞLER

TPAO Genel Müdürlüğünce belirlenen programa göre söz konusu hizmet teknesi, Batı Karadeniz, Akdeniz ve Ege deniz sahalarında yapılacak aramalarında hizmet verecek.
Bu yıl içinde çalışmalara katkı sağlayacak hizmet teknesi ile Batı Karadeniz'de toplam sekiz ayrı noktada 15 kilometre kare, Batı Karadeniz'de 2 bin 914 kilometre kare, Ege Deniz'inde 450 kilometre kare, Akdeniz sahasında 816 kilometre kare alanda yüksek ayrımlı iki boyutlu (2B) sismik veri toplama işlemleri gerçekleştirilecek.
TPAO'nun sismik veri teknesi ile yapılacak çalışmalar, bir yıl süre ile belirlenen deniz alanlarında sürdürülecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious