Trabzon Adliyesi'nde bomba ihbarı

  • Giriş : 04.05.2007 / 00:00:00

Trabzon Adliye binası ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nün adliye olarak kullanılan bazı ek birimlerine bomba konulduğu yönündeki ihbar, hareketli saatlerin yaşanmasına neden oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Edinilen bilgiye göre, öğle saatlerinde Trabzon Hükümet Konağı'nın karşısında bulunan Trabzon Adliyesi ile Ortahisar Mahallesi'nde bulunan Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü binasının adliye olarak kullanılan bazı bölümlerine bomba konulduğuna dair 156 Jandarma İmdat telefonuna ihbar geldi. Bunun üzerine binalar tedbir olarak boşaltılırken, Trabzon Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve Bomba İmha ekipleri de her iki binada gerekli çalışmalara başladı.

Öğle arası olması dolayısıyla adliyede görevli personelin çoğu binada bulunmazken, binadakiler de dışarı çıkartıldı. Bina çevresinde güvenlik tedbirleri alındı. Yapılan arama ve kontrollerde her iki binada da bombaya rastlanmadı. Arama yapılırken hakimler ve savcıların da aralarında bulunduğu çok sayıdaki adliye personeli dışarıda bekletildi. Yaklaşık 1 saat süren arama çalışmalarının ardından adliye personeli yarım saat gecikmeli olarak işlerinin başına döndü.

Adliye binasında herangi bir bulguya rastlanmazken, Savaş Dizdar isimli bir şahsın binanın dışındaki Türk bayrağına karşı selam durarak İstiklal Marşı'nı okuması dikkat çekti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious