Trabzon bahane, Antep şahane

Trabzon bahane, Antep şahane.15924
  • Giriş : 29.10.2008 / 22:01:00
  • Güncelleme : 29.10.2008 / 22:10:01

Gaziantep, ligde yapamadığını kupada yaptı. Şarampolden yuvarlanan Trabzonspor'a bir darbe de onlar vurdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Gaziantep, ligde yapamadığını kupada yaptı. Galatasaray maçıyla birlikte organizasyonunu, heyecanını yitirmiş gözüken, şarampolden yuvarlanan Trabzonspor'a bir darbe de onlar vurdu. Trabzonspor'un yaşadıkları umarım Ersun Yanal'ın daha önceki takımlarında yaşadıklarına benzemez. Daha önce sezona fırtına gibi giren Ersun Yanal takımlarının tepetaklak gittiğini görmüştük. Bu sefer öyle olmasın.

Maçın hakkını vermek gerekirse, burada bahsedilmesi gereken Trabzonspor değil, Gaziantep. Gerçekten iyi bir kadro oluşturmuş Antep. Sezon başından beri istikrarlılar, ne oynayacakları belli. Kaybettikleri Beşiktaş maçında bile iyi oynayan taraftılar. Savunması sağlam ve dengeli, orta sahaları dinamik, forvet hattı işini biliyor. Gol yemiyor değiller, bunun nedeni orta sahada iki oyuncunun savunmaya yeterli derecede yardımcı olmaması. Bu konuyu çözebilirlerse şampiyonluğu kovalayacak bir takıma dönüşebilirler. Bu takımın yıldızı Tabata gibi gözükse de gizli yıldızının Murat Ceylan olduğunu düşünüyorum. Her yere koşuyor, fiziği iyi durumda, doğru paslar atıyor, hızlı oynuyor ve ayaklarına hakim. Büyük takımların milyon dolarlar vererek doldurmaya çalıştıkları ön libero mevkiinde savunmanın yanında hücumu da yapabilen bir futbolcu. Umarım böyle devam eder, Türk futbolunun kazancı olur. Orta sahada ona yardımcı olan Zurita ile birlikte fazla koşmayan Erman ve Tabata'nın yerine de koşuyorlar. İkisinin enerjisi Erman'ı ve Tabata'yı taşıyor. Takım zaten Tabata'ya kendini teslim etmiş durumda. Onu oynatmak adına herkes elinden geleni yapıyor. O da onların emeklerini karşılıksız çıkarmıyor. Erman, takımın sahadaki aklı. Tecrübesini ve oyun zekasını sahaya çok iyi yansıtıyor. Ivan sol kanadın tamamını kullanıyor, çok da başarılı. Sağda Mehmet Yozgatlı tanıdığımız, bildiğimiz gibi, sağ bekten daha çok yardım gelirse o da daha başarılı olur. Forvet hattında Beto, Eduardo işlerini yapıyor ve golleri atıyorlar. Özellikle Beto'nun ayaklarına da hakim olduğunu ve daha çok yarar sağladığını söyleyebilirim. Eduardo henüz genç, geliştirmesi gereken yönü daha fazla. Antep; bu havasını kaybetmezse, kendi kendine rakip olmazsa senenin flaş takımı olabilir.

Trabzon erkenden oldum havasına girdi, o havadan çıkamıyor şimdi. Ne oldum dememeli, ne olacağım demeli her zaman, hep ileriye bakmalı Trabzon. Ersun Yanal'ın elinde açıkçası çok derin bir kadro yok. Takımın üstünde fazla oynamamalı. Bu sene olmasa da kadro derinleştiğinde başarı da gelecektir. Yeter ki istikrar sağlansın ve doğru takviyeleri yapsın. İlk şart ise sabırlı olunmalı Trabzon'da, yepyeni bir takımda böyle dönemlerin olması normal.

AJANSSPOR

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*