Trabzon' dan kalkan uçak kayboldu!

  • Giriş : 14.05.2007 / 00:00:00

İran'ın Tebriz kentine gitmek üzere Trabzon Havalimanı'ndan kalkan özel bir uçaktan bir süredir haber alınamıyor. Uçağın düşme olasılığı üzerinde duruluyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Trabzon Valisi Nuri Okutan, yaptığı açıklamada, Ankara'dan, İran'ın Tebriz kentine gitmek üzere yola çıkan özel bir uçağın, yakıt ikmali yapmak üzere 10 Mayıs Perşembe günü Trabzon Havalimanı'na indiğini söyledi.

Yakıt ikmalinin ardından hava koşullarının uygun olmaması nedeniyle uçağın birkaç gün havalimanında kaldığını anlatan Okutan, uçuş için uygun koşulların oluşmasıyla birlikte uçağın dün öğle saatlerinde Tebriz'e gitmek üzere Trabzon'dan ayrıldığını bildirdi.

Okutan, içinde 1'i İngiliz ve 1'i Pakistan uyruklu 2 pilot bulunan uçağın, henüz Tebriz'e ulaşmadığını öğrendiklerini söyledi.

Okutan, uçağın Trabzon'un Çaykara ilçesinin Tufa Yaylası ile Gümüşhane ve Bayburt il sınırlarına yakın bir bölgede düşmüş olabileceğini ifade ederek, uçağın akıbetinin belirlenmesi amacıyla bölgede jandarma ve sivil savunma ekiplerince araştırma başlatıldığını kaydetti.

Okutan, henüz uçakla ilgili bir bulguya ulaşamadıklarını sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious