Trabzon için tehlike büyük

Trabzon için tehlike büyük .10820
  • Giriş : 07.09.2007 / 10:32:00

Recreativo Huelva Kulübü'nün, Ersen Martin için FIFA'ya başvurduğu, bu oyuncunun Süper Lig'de forma giymesi halinde bordo-mavili kulübün ağır yaptırımlarla karşı karşıya kalacağı bildirildi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İspanya'nın Recreativo Huelva Kulübü, Trabzonspor'da kalacağını açıklayan Ersen Martin konusunda FIFA'ya başvurduklarını ve İspanyol Futbol Federasyonu'nun (RFEF) haklı oldukları yolunda kendilerine garanti verdiğini açıkladı.

RFEF'in olaydaki tüm belgeleri incelediği ve yasal olarak Recreativo'nun haklı olduğuna kanaat getirdiğini belirten Dumois, "Trabzonspor ikiyüzlülük yaptı" iddiasında bulunarak, olayın sonuna kadar takipçisi olacaklarını söyledi.

Kampta moralsiz
Trabzonspor'un, Ersen Martin'in önümüzdeki hafta yapılacak lig maçında oynatması halinde başının derde gireceği, FIFA'nın vereceği karar açıklanmadan bu oyuncuya forma giydiremeyeceği bildirildi.
Bordo-mavili takımın Bolu kampına katılan ve oldukça moralsiz görülen tecrübeli oyuncu, zor bir hafta geçirdiğini belirterek, "İki kulüp arasında görüşmeler devam ediyor. Şu anda benim aklım Trabzonspor'da. O nedenle de kamptayım" diye konuştu.

Doğan göndermiyor
Teknik Direktör Ziya Doğan ise Ersen'in İspanyol Huelva kulübüne transferini Bursa maçına hazırlanırken duyduğunu ifade etti, "Yönetime Ersen'in yerine 4-5 tane oyuncu alternatifi sundum. Bunlardan birisi alınırsa 'tamam' dedim. Ama yerine oyuncu almadan asla ve asla Ersen'i bırakmam. Nihayetinde oyuncu almadık ve Ersen'i bırakmadık. Ersen konusu kapanmıştır. Bizim oyuncumuzdur" dedi.

Ersen'in moral motivasyon açısından sıkıntı yaşayacağını sanmadığını belirten Doğan, "O profesyonel bir oyuncu. İyi bir çocuk. Temiz bir kalbi var. Kendisiyle de oturdum konuştum. O beni çok iyi anladı" yorumunu yaptı.

Bolu'da Doğan fırtınası

Bordo - mavililerin, Bolu'da dün sabahki çalışmasına Ziya Doğan'ın espirileri damga vurdu. Doğan, ısınma hareketlerinin ardından iki gruba ayırdığı futbolcularına yarı sahada pas ve top kapma çalışması yaptırdı. Ziya Doğan, başarılı pasları ve olumlu futboluyla dikkat çeken Ferhat'a, "Ne oldu bugün sana Ferhat. Maradona gibisin maşallah" derken, yine oyunundan memnun kaldığı Yusuf'a ise, "Aferin Yusuf. 2 günlük fırça yaramış sana" diye takıldı. Doğan, kendisini pas vermemekle suçladığı Tolga Seyhan'ın ise nabzını kontrol ettikten sonra, "Nabız yüksek. Kriz geçiriyor" diyerek espri yaptı. İdmanda hafif sakatlıkları bulunan kaleci Tolga ve Umut ile Musa ayrı çalıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious