Trabzon Sylva'dan vazgeçebilir

Trabzon Sylva'dan vazgeçebilir.12601
  • Giriş : 21.07.2008 / 12:59:00

Trabzonspor, ön sözleşme yaptığı Fransa'nın Lille takımı kalecisi Tony Sylva'nın transferinde çıkan pürüzün birkaç gün içinde giderilememesi halinde, bu transferden vazgeçeceğini açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Sylva ile bonservis sorununu kendisinin halletmesi şartıyla anlaşma yapan bordo-mavili kulüp, Senegalli kalecinin bonservisini kulübünden alamaması nedeniyle bu transferi beklemeye almıştı.

Kulüp asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Sylva'nın menajeriyle görüştüklerini, ancak bu konuda olumlu bir gelişmenin yaşanmadığını belirterek, ''Sylva, kulübüyle bonservisini hallederse değerlendireceğiz. Tabi bu birkaç gün içinde hallolursa. Olmazsa bu transferi gündemden kaldıracağız'' dedi.

Hacısalihoğlu, Hansa Rostock Kulübü'nün Zafer Yelen'i Trabzon'dan Almanya'ya geri çağırmasına ilişkin olarak ise ''Rostock Kulübü'nün tutumu ve Zafer Yelen'e 'Gitme' dememize karşın gitmesi bu transferde bizi biraz gönülsüz yaptı. Başkanımız ve hocamız ile birlikte yapacağımız değerlendirme sonrasında bu transfer konusundaki kararımızı vereceğiz ve buna göre bir açıklama yapacağız'' diye konuştu.

Trabzonspor resmi sitesinden bu konuda daha önce ''Zafer Yelen ile kulübümüz arasında yapılan görüşmeler sonrasında anlaşmaya varılmıştır. Ancak Zafer Yelen'in forma giydiği Hansa Rostock Kulübü bu transferle ilgili gerekli tüm prosedürlerin yerine getirilmeden oyuncunun kulübümüzle antrenmanlara çıkmasını uygun görmemiş ve bu nedenle Trabzon'da bulunan Zafer Yelen'i Almanya'ya geri çağırmıştır. Önümüzdeki günlerde Hansa Rostock kulübüyle devam edecek görüşmelerin olumlu sonuçlanması ve tüm ödeme prosedürlerinin yerine getirilerek kesin anlaşma sağlanması halinde Zafer Yelen tekrar Trabzon'a gelerek sözleşme imzalandıktan sonra takımla birlikte antrenmanlara başlayacaktır'' biçiminde bir açıklama yapmıştı.

Bu arada Trabzonspor'un, Almanya kampına da Gerede kampındaki oyuncularla gideceği ve kamp sonrasında kadroda azaltma yapılacağı öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*