Trabzon Vali Vekili'nden ''kan'' gafı

  • Giriş : 06.02.2007 / 00:00:00

Trabzon Vali Vekili Demirtaş, kendisini makamında ziyaret eden Kardinal heyetine "Sizin kadar biz de üzüldük. Akacak kan damarda durmazmış" diyerek önemli bir gaf yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Trabzon’da uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Sancta Maria Kilisesi Rahibi Andrea Santoro için ayin düzenleyen İtalya Katolik Piskoposlar Kurulu Başkanı Kardinal Camillo Ruini başkanlığındaki heyet, Trabzon Vali Vekili Vural Demirtaş’ı makamında ziyaret etti.

Vali Vekili Demirtaş, ziyarette yaptığı açıklamada, Rahip Santoro’nun ölümünden dolayı Trabzon’da herkesin büyük üzüntü duyduğunu belirtti.

Türkiye’de olduğu gibi tüm Trabzon’da da bu cinayetin nefretle karşılandığını ifade eden Demirtaş, şunları söyledi:

"Trabzon üzerindeki olumsuz imajın yanlış olduğunu, buraya gelerek teyit ettiniz. Acınızı paylaşıyoruz. Cinayet olayını hiçbir Trabzonlu tasvip etmedi. Kimseden ’oh oldu, iyi oldu’ cümlesini duymadım. Herkes derin üzüntü duydu. Ne yazık ki bu olay oldu, ’akacak kan damarda durmaz’ derler. Ama oldu. İlimizden iyi duygular içinde ayrılacağınız için seviniyorum." Kardinal Ruini ise Türkiye’de, İstanbul’da ve Trabzon’da Türk halkına yakışır misafirperverlikle karşılandıklarını belirtti.

Basına kapalı olarak bir süre daha Demirtaş ile görüşen heyet, ardından Ayasofya Müzesi’ni ve Atatürk Köşkü’nü gezdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious