Trabzon Valiliği'nden organ mafyası açıklamasıb>

  • Giriş : 15.06.2006 / 00:00:00

Trabzon'un Akçaabat ilçesine bağlı Darıca beldesinde 6 yaşındaki S.S.'den organ mafyaları tarafından kan örneği alındığı yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığı belirtildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Açıklamada, İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk sahasında son iki yılda çocuk kaçırma olayının meydana gelmediği belirtildi. Akçaabat ilçesine bağlı Darıca beldesinde bir çocuktan kan alındığı yönünde bilgilerin tam olarak gerçeği yansıtmadığı belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Aktarılan bilgilerin doğruluğu ve meydana geldiği iddia edilen olayın detaylı olarak incelenmesi Cumhuriyet Savcılığı tarafından koordineli olarak devam etmektedir. Akçaabat Jandarma Komutanlığı tarafından dağıtılan robot resimlerin bölgemizle bir ilgisi yoktur. Robot resim Marmara Bölgesi'ndeki olayla ilgili şüpheli şahsa aittir. Trabzon'da çocuk kaçırma olayı ile ilgili güvenlik güçlerine herhangi bir müracaat olmamıştır."

Vatandaşların söylentilere itibar etmemesi istenen açıklamada, güvenlik güçlerinin kendilerine ulaşan her ihbarı değerlendireceği de ifade edildi.

Akçaabat'a bağlı Darıca beldesinde anaokulu öğrencisi S.S'den, kimlikleri henüz belirlenemeyen kişilerce kan örneği alındığını belirten ailenin başvurusu üzerine jandarma, ''organ mafyası'' şüphesiyle çalışma başlatmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious