Trabzon Valisi için gözyaşları aktı

  • Giriş : 29.01.2007 / 00:00:00

Merkeze alınan Trabzon Vali ve Emniyet Müdürü'nün veda yemeğinde duygusal anlar yaşandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Trabzon Vali Vekili Vural Demirtaş, genel merkeze alınan Vali Hüseyin Yavuzdemir ve Emniyet Müdürü Reşat Altay için düzenlediği veda yemeğinde gözyaşlarını tutamadı.

Trabzon Valiliği tarafından KTÜ Sahil Tesisleri'nde düzenlenen veda yemeğinde duygusal anlar yaşandı. Vali Yavuzdemir ve Emniyet Müdürü Altay için düzenlenen yemeğe, Trabzon Vali Vekili Vural Demirtaş, Trabzon Belediye Başkanı Volkan Canalioğlu, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Ali Öz, KTÜ Rektörü İbrahim Özen, sivil toplum kuruluşu temsilcileri daire ve birim amirlerinden oluşan yaklaşık 500 kişi katıldı. Trabzon'a hizmetlerinden dolayı Yavuzdemir'e ve Altay'a, Trabzon Vali Vekili Vural Demirtaş, Trabzon Ticarate ve Sanayi Odası ile Trabzon Ticaret Borsa'sı yöneticileri tarafından plaket ve çeşitli hediyeler takdim edildi.

Gecede konuşan Vali Yavuzdemir, Trabzon'da bulunduğu süre içinde görevini en iyi şekilde yapmaya gayret ettiğini belirterek, kendisi ve eşine karşı gösterilen yakın ilgi ve alakadan dolayı Trabzonlulara teşekkür etti. Yavuzdemir'in konması sırasında Vali Vekili Vural Demirtaş gözyaşlarına hakim olamadı.

Emniyet Müdürü Reşat Altay ise, kendisine sunulan imkanlar doğrultusunda Trabzon'a hizmet olarak en iyisini vermeye çalıştığını kaydetti. Son günlerde kendisiyle alakalı olarak ulusal basında çıkan haberlere tepki gösteren Altay, "Bazı gazeteciler 30 yıllık emniyet hayatımda görev aldığım operasyonlardan dolayı şahsıma yönelik haberler yaparak maksatlı olarak kötü imajlı kamuoyu oluşturmaktadır. Bütün bu olaylar devletin bir görevlisi olarak görevimizi yapmakla ilgili olarak cereyan eden hadiselerdir. 30 yıllık görevim süresince yapmış olduğum bütün görevler ilgili adli ve idari denetim incelemesine tabi tutulmuştur. Bu denetimler sonucunda ifade edilen olaylarla ilgili herhangi bir kusurumuz görülmemiştir. Bu olaylarda görev almaktan dolayı herhangi bir sıkıntımız yoktur." dedi.

Altay konuşmasında, "Bazı gazeteciler Türkiye tarihinin son 30 yılı kitabını yazmamı istiyorlar. Kitap yazmayı hiç düşünmedim. Ama eğer böyle bir şey yazacak olursam bu kitap, bu otuz yılın her sayfası benim için hizmet ve şereflerle dolu bir kitap olacaktır. Bunu iddia eden kişileri ispatlamaya davet ediyorum." sözleriyle konuşmasını tamamladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious