Trabzon Valisi: Uçakta bulunan iki kişi ölü!

  • Giriş : 15.05.2007 / 00:00:00

Okutan, İran'ın Tebriz kentine gitmek üzere Trabzon Havalimanı'ndan havalandıktan sonra kaybolan özel uçağın enkazına ulaşıldığını, uçaktaki iki kişinin öldüğünü bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Trabzon Valisi Nuri Okutan, önceki gün öğleden sonra Trabzon Havalimanı'ndan kalktıktan sonra Tebriz'e ulaşmadığı öğrenilen Sky Arrow 650T model uçağın bulunması için başlatılan çalışmalar sonucu, uçağın yerinin helikopterle tespit edildiğini anımsattı.

Uçağın Köprübaşı ilçesine bağlı Beşköy beldesinin Vizera ve Sıcakoba yaylaları arasındaki yüksek bir kesimde düştüğünün belirlendiğini ifade eden Vali Okutan, ''Uçağın yerini tespit eden helikopterdeki ekipler, enkaz alanına indiler. Maalesef uçakta bulunan İngiltere vatandaşı Mihiael Newman ile Pakistan uyruklu B. Bhangoo'nun öldüğü tespit edildi'' dedi.

Vali Okutan, verilen koordinatlara göre sivil savunma ve jandarma ekiplerinin olay yerine hareket ettiklerini de sözlerine ekledi.

Ankara'dan İran'ın Tebriz kentine gitmek üzere yola çıkan İngiltere vatandaşı Mihiael Newman ile Pakistan uyruklu B. Bhangoo'nun bulunduğu Sky Arrow 650T modeli uçak, yakıt ikmali yapmak üzere 10 Mayısta Trabzon Havalimanı'na inmişti.

Yakıt ikmalinin ardından hava şartlarının uygun olmaması nedeniyle yola çıkamayan uçak, önceki gün öğle saatlerinde Tebriz'e gitmek üzere Trabzon'dan ayrılmıştı.

Uçağın Tebriz'e ulaşmadığının Trabzon'daki yetkililere bildirilmesi üzerine Köprübaşı ve Çaykara ilçeleri ile Gümüşhane ve Bayburt ili sınırlarına yakın bölgelerde arama çalışması başlatılmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious