Trabzon yine geçemedi!

Trabzon yine geçemedi!.14714
  • Giriş : 04.03.2009 / 18:03:00

Trabzonspor'un istediği 500 dönümlük atıl arazi Belediye Meclisi'nden ikinci kez geçmedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Trabzon İl Encümeni tarafından Trabzonspor'a üç yıllığına devri gerçekleştirilen Yenimahalle'deki sahil alanı üzerinde bulunan Adıgüzel Fuarcılık'a ait bin 500 dönümlük atıl arazinin, 10 ila 30 yıllığına Trabzonspor'a kiralanmasıyla ilgili karar Trabzon Belediye Meclisi'nden ikinci kez geçmedi.

2 Mart Pazartesi günü yapılan toplantıda çoğunluğun sağlanamaması nedeniyle arazinin uzun süreliğine Trabzonspor'a kiralanmasını karara bağlayamayan Trabzon Belediye Meclisi'nde bu kez çoğunluk sağlandı ancak AKP'li Divan katip üyeleri Coşkun Tiryaki ve Ahmet Sandıkçı, toplantıda yer almadığı için karar alınamadı. 8 CHP, bir bağımsız ve birde Trabzon Belediye Başkanı olmak üzere toplam 10 üyenin katıldığı toplantıya AKP ve Saadet Partili, Belediye meclis üyeleri katılmadı. Bunun üzerine kürsüye çıkan Trabzon Belediye Başkanı Volkan Canalioğlu, toplantı için yeterli sayının bulunduğunu ancak AKP'li Divan Katip üyelerinin toplantıda yer almaması nedeniyle yasa gereği gündemdeki maddeleri görüşemediklerini söyledi. Canalioğlu, Trabzonspor'un üst kimlikleri olduğunu belirterek, "Bu alan zaten Trabzonspor'a verilmişti. Biz araziyi uzun yıllar Trabzonspor'a vermek için demokratik bir ortamda görüşme yapacaktık. Ancak olmadı" diye konuştu.

AKSU, AKP'YE TEPKİ GÖSTERDİ

AKP'den daha önce istifa ederek Trabzon Belediye Meclisi'nde bağımsız üye olarak görev yapan Trabzonspor Genel Saymanı Mahmut Aksu, mecliste divanın oluşmadığı için istedikleri kararları alamadıklarını söyledi. Aksu, Trabzonspor olarak günlerdir bu konun dışında kalmak istediklerini belirterek, "Konu Trabzonspor olunca durum hassaslaşıyor. Bizim en büyük sıkıntımız yarışmacı bir takım olan Trabzonspor'a maddi kaynak yaratmaktır. Fuar alanı bizim daha öncede belirttiğimiz projelerimizden bir tanesi. Trabzon İl Encümen'i o arsayı zaten 3 yıllığına bize vermişti. Şu anda arsa Trabzonspor'a ait. Ancak Belediye Meclisi bu arsanın devir süresini 10, 20 veya 30 yıla kadar uzatabilirdi. Fakat bu karar çıkmadı. AKP'li hiçbir meclis üyesinin toplantıya katılıp görüş belirtmemesine anlam veremiyorum. AKP'li eski bir meclis üyesi olarak, AKP'nin mevcut listesinin yetersiz olduğunu ve yeni oluşacak meclis listesinde bu arkadaşların çoğunun olmaması gerektiğini söylemiştim. Bugün bu konuda ne kadar haklı olduğum ortaya çıkmıştır" şeklinde konuştu. Aksu, Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak'a getirmediklerini de söyledi.

YEREL SİTE HAKKINDA YASAL İŞLEM BAŞLATILDI

Aksu, Teknik Direktör Ersun Yanal'ın istifa ettiği yönünde bir haber yayınlayıp, gündeme oturan yerel site hakkında Hukuk İşleri Sorumlusu Ali Sürmen tarafından yasal işlem başlatıldığını söyledi. Aksu, Yanal'ın istifasının söz konusu dahi olmadığını belirterek, "Biz, nelerle uğraşıyoruz, bazı arkadaşlar da böyle fuzuli işlerle uğraşıyorlar. Ama bu konuyu şu gidişatta ortaya atan arkadaşlarla ilgili yöneticimiz Ali Sürmen kanuni işlem başlattı. Artık bunlara müsaade etmeyeceğiz. Çünkü çok kritik olan bu süreçte biz İstanbul takımlarıyla ve basınıyla uğraşırken kendi içimizdeki arkadaşlarla uğraşmak istemiyoruz. Bu vesile ile kesip atmak istiyoruz" dedi.

Milliyet

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*