Trabzon'a stat müjdesi

Trabzon'a stat müjdesi.15924
  • Giriş : 23.02.2008 / 08:29:00

Başkan Sadri Şener, "Yeni stat için Başbakan Tayyip Erdoğan’dan söz aldık. Avni Aker’le birlikte bazı tesisleri yabancı yatırımcıya vereceğiz. Onlar da bize yeni bir stat yapacak" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

TRABZONSPOR’a stat müjdesi... Bordo mavili kulübün başkanı Sadri Şener, yeni stat için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’dan söz aldıklarını belirtirken, "Avni Aker’le birlikte bazı tesisleri, yabancı yatırımcıya vereceğiz. Onlar da Akyazı’da dolgu, stat, tesisler, salon, sahalar ve otel yapacak" dedi. Başkan Şener, Divan Başkanlık Kurulu, Arşiv ve Müze Kurulu, Sicil Kurulu ve Denetleme Kurulu üyelerinin kendisini ziyareti sırasında, stat konusuna açıklık getirdi. Şener, tesislerde yapılan görüşmede şunları söyledi:

2011’e yetişmesi gerekiyor

"Ankara’da TBMM Başkanı Köksal Toptan, Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan, Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak, Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu ve GSGM Mehmet Atalay’ı ziyaret ettik. Başbakanımızla yaptığımız görüşmede stat konusunu ele aldık. Bize, ’Yeni stat için ben de çalışıyorum. Yabancı bir yatırımcı bulundu. Görüşmeler, devam ediyor’ dedi. Yabancı yatırımcıya bu işi cazip hale getirmek gerekiyor, 2011 yılına kadar da stadın yetişmesi gerekiyor. Avni Aker’le birlikte Yavuz Selim Sahası, 19 Mayıs Spor Salonu ve orman lojmanlarını yabancı yatırımcıya vereceğiz. Onlar da Akyazı’da dolgu, stad, tesisler, salon, sahalar ve otel yapacaklar.

Yatırımcı, 2 yıl devamlı para harcayacak, Akyazı’yı da bize teslim edecek. Kendisine kalan bölümü de değerlendirecek. G.Saray’ın modeli de buna uyuyor. Ama onlarınki biraz pahalı." Bu arada bordo mavili takımda sarı kart cezalısı Ayman’ın yerine Vestel Manisaspor maçında Hasan oynayacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious