Trabzon'da 115 fahri trafik müfettişi aranıyor

Trabzon'da 115 fahri trafik müfettişi aranıyor.11660
  • Giriş : 16.01.2008 / 13:48:00

Trabzon'da trafik kazalarının önlenmesi ve sürücülerin her yerde ve her zaman denetlendiği intibaını vermek ve kural ihlali yapan sürücüler hakkında trafik suçu tespit tutanağı düzenlenmesi amacıyla 'Fahri Trafik Müfettişi' alınacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Trabzon Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, Fahri Trafik Müfettişliği Görev ve Çalışma Yönetmenliği'ne göre, ilde 115 müfettişe daha ihtiyaç olduğu belirtildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Trafik kazalarının önlenmesi ve sürücülerin her yerde ve her zaman denetlendiği intibaını vermek ve kural ihlali yapan sürücüler hakkında trafik suçu tespit tutanağı düzenlenmesi amacıyla hazırlanan Fahri Trafik Müfettişliği Görev ve Çalışma Yönetmenliği'ndeki, 'her ilin müfettiş sayısı o ildeki merkez ve ilçe trafik tescil kuruluşlarına kayıtlı toplam motorlu araç sayısının binde ikisi oranında tespit edilebilir' şeklinde yeniden düzenlenmesi ile illerdeki Fahri Trafik Müfettiş sayısının eksik olduğu görülmüştür. İlimizde araç sayısı dikkate alındığında 182 Fahri Trafik Müfettişi olması gerekirken, halihazırda 67 Fahri Trafik Müfettişi bulunmaktadır. 115 Fahri Trafik Müfettişi'ne daha ihtiyaç olduğundan, Fahri Trafik Müfettişi görev ve çalışma yönetmeliğindeki şartlara haiz olup istekli olanların 13 Şubat 2008 tarihine kadar Valiliğimize müracaat etmeleri gerekmektedir."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious