Trabzon'da 3 yabancı kaldı

Trabzon'da 3 yabancı kaldı.12676
  • Giriş : 17.01.2008 / 20:30:00

Turkcell Süper Lig'de son yıllarda kadrosunda bulunan fazla yabancı oyuncu sayısı nedeniyle yabancı transferinde sıkıntı yaşayan bordo-mavililerde, yabancı sayısı 3'e kadar düştü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Lig başlamadan Tomas Jun, Ardijan Djokaj, İbrahima Yattara, Kiki Musampa, Fredrik Risp, Milan Stepanov, Jefferson Galvao ve Daouda Jabi olmak üzere 8 yabancı oyuncusu bulunan bordo-mavili kulübün şu anda yabancı sayısı 3'e indi.

Devre arasında Fredrik Risp'i Ankaraspor'a, Tomas Jun'u Çek Cumhuriyeti'nin FK Teplice takımına veren bordo-mavili kulüp, daha önce Ardijan Djokaj'i Almanya'nın Freiburg, Milan Stepanov'u Portekiz'in Porto Kulübü'ne satmıştı. Musampa ise FIFA'lık olarak takımdan ayrılmıştı.

Yabancı kontenjanı dolu olması nedeniyle oyuncu transferi yapmakta güçlük çeken bordo-mavililer, bu konuda artık sorun yaşamayacak.

SADECE YATTARA

Trabzonspor, şu anda yabancı oyuncularından sadece İbrahima Yattara'dan yararlanıyor.

Takımdan ayrılmak istediğini açıklayan Jefferson Galvao'nun başka bir takım ile anlaşması beklenirken, Daouda Jabi ise Afrika Uluslar Kupası nedeniyle ülkesinin Milli Takım kampında bulunuyor.

Trabzonspor'da bu oyuncuların yanı sıra Türk statüsünde oynayan Mısırlı oyuncu Ayman Abdeliziz de yer alıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious