Trabzon'da 8 el bombası ele geçirildi

Trabzon'da 8 el bombası ele geçirildi.5771
  • Giriş : 13.12.2008 / 09:45:00

Trabzon'da gerçekleştirilen operasyonda 8 el bombası ve 1 kaleşnikof marka silah ele geçirildi, 3 kişi gözaltına alındı. Polis, operasyonu gizlilik içinde yürütüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Trabzon Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin, kent merkezinde gerçekleştirdiği operasyonda 8 el bombası ve 1 kaleşnikof marka silah ele geçirildi, 3 kişi gözaltına alındı. Emniyet Müdürlüğü'nde sorgulanan zanlıların ifadeleri doğrultusunda operasyonun genişletilebileceği belirtiliyor. Polis yetkilileri zanlıların kimlikleri konusunda herhangi bir açıklama yapmadı.

ERGENEKON BAĞLANTISI İÇİN ERKEN

Trabzon Valisi Nuri Okutan operasyonun devam ettiğini belirterek, “Ele geçirilen bombaların ve silahın daha önce herhangi bir olayda kullanılıp kullanılmadığının belirlenmesi için çalışmalar sürüyor. Soruşturma derinleştirildi. Başka gözaltılar da olabilir” dedi. Soruşturmanın detayları hakkında şimdilik bilgi veremeyeceklerini vurgulayan Vali Okutan, “Gözaltındaki şahıslar bölgemiz nüfusuna kayıtlı. Tüm bağlantıları araştırılıyor” diye konuştu. Vali Okutan, 'Ergenekon bağlantısı olabilir mi' şeklindeki soruyu ise, “Her türlü ihtimal titizlikle değerlendiriliyor. Şimdilik bir bağlantı kurmak doğru değil” sözleriyle yanıtladı.

Yeni Şafak

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*