Trabzon'da düşen helikoptere ulaşıldı

  • Giriş : 15.04.2007 / 00:00:00

Trabzon Valisi Nuri Okutan, Trabzon'un Şekersu Yaylası'nda düşen helikopterdeki 3'ü Fransız 6 kişiye, güvenlik güçlerinin ulaştığını bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Okutan, bugün Uzungöl beldesinden, içinde 3'ü Fransız 6 kişinin bulunduğu bir helikopterin Şekersu Yaylası'na gitmek üzere kalktığını, helikopterin, Şekersu Yaylası'na inişe geçtiği sırada, yere
dengesini kaybederek düştüğünü, pervanelerinden birinin kırıldığını hatırlattı.

Olayın ardından telsizle kurulan irtibatta helikopterde bulunanların sağlık durumlarının iyi olduğunun öğrenildiği belirten Okutan, bu kişilerin kurtarılması için Erzincan'dan helikopter istendiğini kaydetti.

Vali Okutan, bölgede havanın sisli olması nedeniyle Erzincan'dan helikopterin havalanamadığını belirterek, bunun üzerine güvenlik güçlerinin yola çıktığını ve saat 19.30 sıralarında helikopterde bulunanlara ulaşıldığını bildirdi.
Bu kişilerin sağlık durumlarının iyi olduğunu ifade eden Okutan, yakındaki Demirkapı köyüne getirilmek üzere yola çıkarıldıklarını söyledi.

Vali Nuri Okutan, olayın ilk duyulduğu andan itibaren, İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu ile Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç'un kendisinden bilgi aldığını da sözlerine ekledi.

Bu arada, grubun, bölgeye yapacağı uçuş için Ulaştırma Bakanlığına başvurduğu öğrenildi.

KİMLİKLERİ BELİRLENDİ

Helikopterde bulunanların, Fransız uyruklu Mocellin Anthony, Cottaz Laurent, Clement İribarnes ile Fransa'da yaşayan Türk iş adamı Metin Beyazyüz, helikopter kaptanları Okan Mutlu ile Ali Seymen olduğu öğrenildi.
Beyazyüz'ün, heliski sporu yapan Fransızları, Şekersu Yaylası'nda heliski yapılabilecek alanlar olup, olmadığı yönünde keşif yapmak üzere Türkiye'ye getirdiği belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious