Trabzon'da fuhuş baskını: 86 gözaltı

  • Giriş : 31.10.2008 / 17:00:00

Trabzon'da yapılan fuhuş operasyonunda, 29'u erkek toplam 86 kişi gözaltına alındı. Valilik fuhuş baskınlarının bilançosunu şöyle sıraladı:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Trabzon Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, il genelinde huzur ve asayişin devamını sağlamak, suçların deşifre edilmesi ve suçluların yakalanması amacıyla emniyet güçlerinin çalışmalarının aralıksız sürdüğü belirtildi.

Açıklamada, Trabzon Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin üç aylık planlı çalışmaları neticesinde yapılan çıkar amaçlı suç örgütü kurmak, örgüte üye olmak, fuhuş amaçlı yurt dışından yurda insan sokmak suretiyle kadın ticareti yapanlara yönelik olarak Çömlekçi Mahallesi'nde bulunan otel ve evlere eş zamanlı bir operasyon düzenlendiği ifade edildi. Açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Çömlekçi Mahallesi'nde tespit edilen 6 otel ve çeşitli evlerde yapılan aramalar neticesinde, belirtilen suçlara karışan 3 yabancı uyruklu kadın ve 29 Türk vatandaşı erkek şüpheli yakalanmıştır. Ayrıca fuhuş amaçlı otel ve evlerde yapılan aramalarda ise toplam 54 yabancı uyruklu kadın hakkında inceleme yapılmak üzere Emniyet Müdürlüğümüze getirilmiştir. Otellerde yapılan aramalar sırasında, fuhuş amaçlı olarak getirilen kadınların saklanması için 'zula' diye tabir edilen çeşitli yerler tespit edilmiş, fuhuş yaptırılan kadınlara kullandırılan 'çetere' diye tabir edilen çeşitli belgeler ile fuhuştan elde edildiği düşünülen 18 bin YTL ve 400 dolara el konulmuş olup bir miktar fişek ile birlikte bir miktar uyuşturucu ele geçirilmiştir. Olayla ilgili olarak tahkikat devam etmektedir.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*