Trabzon'da güvenlik toplantısı

Trabzon'da güvenlik toplantısı.14714
  • Giriş : 13.03.2009 / 21:32:00

İl Spor Güvenlik Kurulu Toplantısı, Trabzon Valisi Nuri Okutan başkanlığında yapıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Valilik binasındaki toplantıya Trabzon İl Jandarma Alay Komutanı Albay Yüksel Sönmez, Vali Yardımcısı Orhan Eyövge, Emniyet Müdürü Feridun Boz, Trabzonspor Genel Sekreteri Hasan Yener ve ilgili daire müdürleri katıldı.

Okutan, burada yaptığı konuşmada, Trabzonspor'un futbolu çok iyi bilen, spor kültürü olan ve takımına sahip çıkan bir taraftara sahip olduğunu belirterek, ''Trabzonspor taraftarlarının hafta sonu oynanacak olan Trabzonspor-Galatasaray maçını her zaman olduğu gibi centilmence izleyeceklerinden eminim. Galatasaray maçı ile ilgili gündemdeki maddeleri teker teker değerlendirdik. Kulübümüzü zarara sokabilecek hareketler yapan, sahaya ayakkabı, çakmak ve benzeri yabancı madde atanlara maalesef kanunda öngörülen cezaları vereceğiz. Taraftarlarımız bu tür hareketlerden kaçınsınlar'' dedi.

Trabzon'un bir spor, sanat ve estetik kenti olduğunu her zaman ifade ettiklerini vurgulayan Okutan, şöyle devam etti.

''Biz Trabzon olarak sporda da sanatta da diğer kategorilerde de iddialı olan bir iliz. Müsabakalarda centilmenlikte de iddialıyız. Beni en çok gururlandıran, en çok sevindiren şey taraftarımızın centilmen ve sıcak davranışlarıdır. Hele hele misafir takımların alkışlanması Trabzon'un adına yakışır anlamlı bir davranıştır. Bu tür centilmence davranışlar bir galibiyet kadar önemlidir.''

Öte yandan Trabzon İl Spor Güvenlik Kurulu, Hüseyin Avni Aker Stadyumu'nda ve Yavuz Selim Suni Çim sahasında oynanan Futbol müsabakalarında düzeni bozan 3 kişiye Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanunun ilgili maddesi uyarınca toplam 4 bin 500 TL para cezası verdi.

Spor alanlarında sahaya yabancı madde atmak suçundan 1 kişiye ise 6 ay spor müsabakalarını seyrinden men ve bin 500 TL idari para cezası verilirken, müsabaka alanına alkollü içecek sokmak ve kullanmak suçundan 2 kişiye ise 6'şar ay spor müsabakalarının seyrinden men ve bin 500'er TL idari para cezası uygulandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*