Trabzon'da hayal kırıklığı

Trabzon'da hayal kırıklığı.11962
  • Giriş : 20.01.2008 / 15:20:00

Trabzonspor Teknik Direktörü Yanal: "Takımda moral oluşturabilecek bir kaç oyuncunun biran önce alınması gerekiyor"

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Sezona olaylı bir maçla başlayan ve bir türlü toparlanamayan Trabzonspor, ikinci yarının iki maçında da aldığı yenilgilerle hayal kırıklığı yaşatmaya devam ediyor. Bordo - mavililer, Turkcell Süper Lig, Fortis Türkiye Kupası, transfer ve kongre sürecinde yaşanan sıkıntılardan bir türlü kurtulamıyor.
Fortis Türkiye Kupası'na veda eden Karadeniz temsilcisinin, gerekli takviyelerin hala yapılamaması, ligin ikinci yarısına deplasmandaki Sivasspor yenilgisi ile başlaması, Gençlerbirliği OFTAŞ Spor'a da kendi sahasında yenilmesi camiayı içinden çıkılmaz bir hale soktu.

Camianın çok sıcak bir süreç yaşadığını hatırlatan Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, bu ortamın biran önce iyileştirilmesi gerektiğini ve en azından takımda bir moral oluşturabilecek bir kaç oyuncunun biran önce alınması gerektiğinin altını çizdi.

Trabzonspor'un içinde bulunduğu tablonun herkesi üzdüğünü belirten Yanal, "Bizden önceki süreçte yaşanan sıkıntılarda, şuanki gelinen noktada bir değişim yok. Bu değişim için uğraşlarımız da devam ediyor. Ve bu süreçleri Trabzonspor çok sıcak bir şekilde yaşamaya devam ediyor. Şu bir gerçek ki, Trabzonspr takımının iyileştirilmesi ve hedeflerine ulaştıracak kadro yapısına büründürülmesiyle ilgili hepimizin hem fikir olduğu bir süreç var. Bu sürecin son 15 gününe girdik. Bu süreçte bizim geldiğimiz günden bu yana da takımın performansına katkımız, ya da sonuç değerlendirildiğinden istediğimiz noktaya gelmediğimizi çok net görüyoruz. Tabi sorumluluklar ve bu sorumlulukların yerine getirilmesi noktasında hiç kimsenin şüphesi olmasın ki, biz bu sorumlulukları üzerimize alma noktasında hem oyuncularımız hem de biz duyarlıyız. Ve buradan çıkarmanın yollarına da hep beraber bakacağız." dedi.

Trabzsonspor her süreci sıcak ve gergin yaşadığına dikkat çeken tecrübeli teknik adam, şöyle devam etti:

"Biz geldiğimiz günden beri çok net söylüyoruz; Trabzsonspor her süreci sıcak ve gergin yaşıyor. Bu benim konum değil ama bir seçim gündemi oldu, çok ciddi bir şekilde gergin bir hava yaşandı. Trabzonspor'un şuanda kadrosu ile ilgili çok ciddi sıkıntıları var. Yarışacağınız bu kadronun uzun zamandan beri geldiği nokta belli, nasıl geldiği de belli. Burada çok kısa bir sürede 15 gün içerisinde en azından bu kadroda bir moral oluşturabilecek bir kaç oyuncunun buraya alınmasının tamamlanması gerekiyor. Ben kendi üzerime düşen olarak en kısa zamanda bunu yapabileceğimi söyleyebilirim."

Takımın performansı her geçen gün kötüye gidecek diye bir endişesinin olmadığına işaret eden Yanal, kırılma noktalarında yaşanan kayıpların da ister istemez bu endişeye neden olduğunu dile getirdi.

Takım olarak eşit mücadele etmediklerini kaydeden Yanal, "Bir takım sahaya çıktığında bütün takım olarak mücadele etmediği sürece bir maçı kazanamazsınız. Herkesin eşit mücadele etmesi lazım. Geldiğim günden beri de bunu oyuncularıma söylüyorum. Ben eşit mücadele etmediğimizi düşünüyorum." diye konuştu.

Trabzonspor'da bir hayal kırıklığı yaşamadığını, ancak yaşadıkları sürecin değişmemesinin sıkıntısını çektiğini ifade eden Yanal, "Tabi ki burada yaşadığımız zamanda bu sürecin değişmemesi bende sıkıntıya neden oluyor. Her aşamada pozitife dönüştürme notasında Trabzon'da sıkıntı var. Sadece futbolcular için değil, aslında bu ortamdan başlıyor. Bu ortamın biran önce iyileştirilmesi gerekiyor. Burada daha doğruları konuşabileceğimiz bir ortam oluşturmak zorundayız. " ifadelerini kullandı.

Öte yandan, Trabzonspor, Fortis Türkiye Kupası'nda oynayacağı Gençlerbirliği maçı hazırlıklarına ara vermeden bugün yaptığı antrenmanla başladı. Teknik Direktör Ersun Yanal yönetiminde Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde yapılan antrenmana Jabi ve Tolga Seyhan dışında bütün futbolcular katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious