Trabzon'da Hrant Dink protestosu

  • Giriş : 22.01.2007 / 00:00:00

Trabzon'da bazı siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşlarının üyeleri bir araya gelerek, gazeteci Hrant Dink'in öldürülmesini kınadılar.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Trabzon Belediye Başkan Vekili Kemal Kılıç, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Selahattin Köse, Trabzon Baro Başkanı Veysel Malkoç, siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşlarından oluşan yaklaşık 50 kişilik grup, Gazeteciler Cemiyetinde toplanarak, Dink'in öldürülmesini, yaptıkları açıklamayla protesto ettiler.

Trabzon Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Şefik Mollamehmetoğlu, grup adına yaptığı açıklamada, Dink'e sıkılan kurşunların Türkiye'nin birliğine, bütünlüğüne ve kardeşliğine atıldığını söyledi.

Mollamehmetoğlu, Türkiye'nin ve Trabzon'un bütün renkleri olarak Dink'in öldürülmesini kınadıklarını ifade ederek, “Dink'i öldüren silahın tetiğini Trabzonlu ellerin çekmiş olması bizi iki kat üzmüştür” dedi.

Yapacakları toplantıyla, son dönemlerde Trabzon'da yaşanan olayları konuşup, tartışacaklarını belirten Mollamehmetoğlu, toplantının ardından yazılı bir bildiri yayınlayacaklarını kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious