Trabzon'da kardeş cinayeti

  • Giriş : 11.04.2007 / 00:00:00

Trabzon Ticaret Borsası(TTB) Meclis Başkan Vekili Haydar Hisoğlu, uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Alınan bilgiye göre, TTB Meclis Başkan Vekili ve Foşa fındık ortaklarından olan Haydar Hisoğlu (45), sabah işe gitmek üzere evinden ayrılırken, abisi İsmail Hisoğlu tarafından silahlı saldırıya uğradı. Vücuduna 3 -4 kurşun isabet eden Hisoğlu olay yerinde hayatını kaybederken, olayda yaralanan diğer kardeşi Turan Hisoğlu ise hastaneye kaldırıldı.

Bir süredir işleri iyi gitmeyen ve abisi İsmail Hisoğlu ile arazi meselesi yüzünden mahkemelik olduğu belirtilen Hisoğlu, aldığı kurşunlar sonucu olay yerinde hayatını kaybetti. Diğer kardeşi Turan Hisoğlu ise karın bölgesinden aldığı tek kurşunla yaralandı.

Hisoğlu, olaydan sonra otopsi için Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı. Yaralı olan kardeşi Turan Hisoğlu, Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi'nde kaldırılarak ameliyata alındı. Katil zanlısı ağabey İsmali Hisoğlu ise gözaltına alındı.

HAYDAR HİSOĞLU KİMDİR?

Fındık tüccarlığı yapan Foşa fındığın ortaklarından olan Haydar Hisoğlu 1962 Trabzon Arsin doğumlu. 1996-1999 Borsa Meclis Başkanlığı, 1999-2001 arasında ise borsa yönetim kurulu başkanlığı görevlerinde bulundu. Borsa meclis başkan vekili de olan Hisoğlu 3 çocuk babasıydı.

Hisoğlu'nun son yıllarda işlerinin iyi gitmediği, ekonomik sıkıntılar yaşadığı belirtildi

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious