Trabzon'da "milli düşüş"

Trabzon'da
  • Giriş : 11.11.2007 / 12:39:00

Turkcell Süper Lig'de başarılı bir sezon geçiremeyen Trabzonspor'da, milli takımlara giden oyuncu sayısında da düşüş yaşanıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bordo-mavili takımda (A) Milli Takım'ın Norveç ve Bosna Hersek ile yapacağı maçların aday kadrosuna sadece Gökdeniz çağrılırken yabancı oyuncular içinde de Jabi, Gine Milli Takım kampına davet edildi.

Karadeniz ekibinde takım kaptanı Hüseyin Çimşir (A) Milli Takıma, son dönemlerde sürekli ülkesinin milli takımına giden Yattara ise Gine Milli Takımı'na çağrılmadılar. Ergin Keleş'de Ümit Milli Takım'da bu kez kendine yer bulamadı.

(A) Milli Takım kampına çağrılan Rusya'nın Zenit Petersburg takımı oyuncusu Fatih Tekke ile Sivassporlu Sedat Bayrak, daha önce Trabzonspor'un altyapısından yetişen oyuncular olarak dikkat çekiyor.

Karadeniz ekibinde en son 5 Haziran'da Brezilya ile yapılan özel maça davet edilen Umut Bulut ise bu sezon Milli Takım kadrosuna hiç davet edilmedi.

Kaleci Tolga Zengin ve Tolga Seyhan ise 16 Ağustos 2006'daki Lüksemburg maçının ardından (A) Milli Takım'da kendilerine yer bulamadılar.

YABANCILARDA DA AZALMA

Milli takıma giden oyuncular konusunda yerli oyuncuların yanı sıra yabancı oyuncularda da azalma yaşanıyor.

Bordo-mavili takımın 6 yabancısı içerisinde sadece Jabi, Gine Milli Takım kampına çağrıldı.

Önce Gine Futbol Federasyonu tarafından milli takıma ön yazı ile davet edilen Yattara, son gelen kesin yazıda kadroya davet edilmeyerek şok yaşadı.

Trabzonspor'da 2 Gineli oyuncunun yanı sıra takımdan ayrılan Milan Stepanov Sırbistan Karadağ, Miroslaw Szymkowiak ise Polonya milli takımına çağrılıyorlardı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious