Trabzon'da Şenol Güneş ısrarı

Trabzon'da Şenol Güneş ısrarı.9532
  • Giriş : 12.05.2009 / 23:27:00

Ersun Yanal'ın görevinden ayrılmasının ardından teknik adam arayışlarını sürdüren Trabzonspor'da, Şenol Güneş ismi ilk sırada yer alıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kulüp Asbaşkanı Hayretttin Hacısalihoğlu, teknik direktör arayışları doğrultusunda birçok isim belirlediklerini ancak camianın isteğinin Trabzonlu bir teknik adamla çalışmak yönünde olduğunu vurguladı.

Trabzon'u ve Trabzonspor'u tanıyan bir teknik adamla yola devam etmek istediklerinin altını çizen Hacısalihoğlu, "Bu anlamda bir çok isim var. Şenol Güneş ismi daha çok öne çıkıyor. Camiada birçok kişi Şenol Güneş'i takımın başında görmek istiyor.

Başka hocalarla olduğu gibi Şenol Güneş'le de görüşmemiz oldu. Şu anda kesinleşmiş bir durum yok. Yalnızca ligi ilgiyle takip ediyoruz. Buna yoğunlaştık. Sezonun sona ermesine epeyce bir zaman var. Trabzonspor faydalı olacak bir hocayı takımın başına getirmek istiyoruz. Başka bir düşüncemiz yok" dedi.

Şenol Güneş'le yaptıkları ilk görüşmede deneyimli teknik adamın şok olduğunu dile getiren Hacısalihoğlu, "Şenol Güneş ile yaptığımız ilk görüşmede şok oldu.

Takımıyla olan sözleşmesi devam ediyor. Evet ya da hayır noktasında bir görüş ortaya çıkmadı. Böyle bir düşüncemiz olduğunu kendisine aktardık. Birçok hocaya da bu düşüncemizi ilettik. Biz de kesin karar vermediğimizi söyledik. Bu konuda neticelenmiş durum yok" diye konuştu.

"PLANLADIĞIMIZ ŞEKİLDE YOLUMUZA DEVAM EDİYORUZ"

Sezon başında belirledikleri plan doğrultusunda yola devam ettiklerini belirten Hayrettin Hacısalihoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Avrupa kupalarına katılarak ligi en üst klasmanda tamamlamak istediğimiz söylemiştik. Bu plan doğrultusunda yolumuza devam ediyoruz. Sezon başında belirlenen hedef yakalanmış gibi görünüyor. Üç puanlık sistemde her hafta neticeler ve konumumuz değişiyor. Çok sürpriz neticeler oluyor.

Bu seneki ligin özelliği zayıf veya güçlü takım olmadan herkes birbirini yenebiliyor. Deplasman ev sahibi takım ayrımı olmadan her takım galip gelebiliyor.

Trabzonspor'un bugünkü durumunu lig sonunda daha yukarılara 0taşımak, bugün tebessüm eden yüzleri sezon sonunda gülen hale getirmek istiyoruz. Futbolcularının, teknik heyetin ve yönetimin hedefi bu"

"BURSASPOR KARŞISINDA 3 PUANI GETİRECEK ATMOSFERİ TARAFTAR OLUŞTURMALIDIR"

Hafta sonunda karşılaşacakları Bursaspor'un ligin ikinci yarısında çok iyi bir performans sergilediğine dikkat Hacısalihoğlu, bu maçtan 3 puanla ayrılmak istedikleri ve bunu başaracak güçte olduklarını söyledi. Bordo-mavili taraftarları tribünde yer alarak takımlarını desteklemeye çağıran Hacısalihoğlu, maçta 3 puanı getirecek atmosferi de taraftarın oluşturmasını beklediklerini ifade etti.

"ŞAMPİYONLUK KELİMESİNİ TELAFFUZ ETMEDİK"

Sezon başında itibaren şampiyonluk kelimesini kullanmadıklarını hatırlatan Hacısalihoğlu, hedefi Avrupa kupalarına katılmak ve ligi de üst sıralarda tamamlamak olarak belirlediklerini vurgulayarak şunları söyledi:
"Seyircinin takım üzerine oluşturduğu baskı olumsuz neticelere yol açıyor. Bu nedenle Trabzonspor'un hedefi, bu yıl Avrupa kupalarına katılmak ve sezonu en iyi şekilde tamamlamak. En iyisi de birinci olarak tamamlamaktır.

Fakat buna şartlanıp, ikinciliği ve üçüncülüğü başarısızlık şeklinde yorumlamanın kulübümüze nelere mal olduğunu, ne gibi tahribatlar oluşturduğunu geçmişte bütün camia yaşadı.

Bu nedenle biz yolumuzda yürüyoruz. Kalan 3 maçı da galibiyetle tamamlamak istiyoruz. Rakiplerimiz kaybedeceği puanları da göz ucuyla izliyoruz. Arzu ediyoruz ki, bizim gönlümüzden geçen şekilde lig tamamlanır.

Biz bütün maçlarımızı kazanmak istiyoruz. Rakiplerimizin de oynayacağı maçlar var. Bu maçlarda puan kayıpları yaşayabilirler. Biz arzu ettiğimiz neticeleri alırsak ligi gönlümüzden geçen yerde tamamlarız."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*