Trabzon'da suç örgütü operasyonu

Trabzon'da suç örgütü operasyonu.16042
  • Giriş : 13.05.2009 / 12:42:00

Trabzon'da cinayet, adam yaralama, silah kaçakçılığı yapmak ve ihaleye fesat karıştırmak gibi suçlara karıştığı öne sürülen çeteye operasyonunda 13 gözlatı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Trabzon'da cinayet, adam yaralama, silah kaçakçılığı yapmak ve ihaleye fesat karıştırmak gibi suçlara karıştığı öne sürülen çeteye yönelik operasyonda, 4'ü İstanbul'da olmak üzere 13 kişi gözaltına alındı.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Trabzon'un Vakfıkebir ilçesi Fatih Caddesi'nde 13 Ocak 2006'da Ahmet Çalış'ın tabancayla öldürülmesinin ardından, Trabzon Asayiş Şube Müdürlüğü ile İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince başlatılan çalışmada, Çalış'ın öldürülmesi olayının yanı sıra adam yaralamak, zorla senet imzalatmak ve tahsil etmek, ihaleye fesat karıştırmak, silah kaçakçılığı yapmak, iş yeri kurşunlamak, mala zarar vermek ve 6136 sayılı Ateşli Silahlar Kanunu'na muhalefet etmek suçlarına karıştığı öne sürülen bir çete tespit edilmişti.

Bu tespitin ardından bir süre önce söz konusu çeteye yönelik düzenlenen operasyonda, suç örgütünün ele başı olduğu öne sürülen Ekrem Bank ile çete üyeleri Adem Kılıç, Adem Kaptan ve Yılmaz İnce yakalanarak tutuklanmıştı.

Polis, bu suç örgütü ile bağlantıları olduğu öne sürülen kişilere yönelik çalışmalar kapsamında, Trabzon ve İstanbul'daki bazı adreslere dün eşzamanlı operasyonlar düzenledi.

Operasyonlarda, Ahmet Latifoğlu S, İsmet Ş, Alaattin K, Özgür Y, Muammer A, Mehmet Akif O, Namık Ş, Ercan D. ve Süleyman S. Trabzon'da, Erol A, Mülazım K, Okan K. ve Kasım Ö. de İstanbul'da gözaltına alındı.

İstanbul'da yakalanan 4 kişinin, Trabzon'a getirileceği ve daha sonra Vakfıkebir İlçe Emniyet Müdürlüğünde işlemleri süren diğer 9 kişi ile birlikte, Erzurum'daki özel yetkili cumhuriyet savcılığına sevk edileceği belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*