Trabzon'da uyuşturucu operasyonu

  • Giriş : 29.03.2007 / 00:00:00

Trabzon'da uyuşturucu operasyonu yapıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Trabzon'da, gençleri uyuşturucuya alıştırdıkları, yabancı uyruklu kadınları temin ettikleri uyuşturucuyla fuhuş yapmaya yönelttikleri iddia edilen ve aralarında 1 polis memuru ile 2 üniversite öğrencisinin bulunduğu 24 kişi gözaltına alındı.

Trabzon Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, alınan istihbarat bilgileri doğrultusunda, Antalya polisiyle birlikte uyuşturucu kullananlara yönelik eş zamanlı operasyonlar düzenledi.

Operasyonlarda, Trabzon Emniyet Müdürlüğünde görevli polis memuru İ.Z.D. ile birlikte M.T, Y.T, Y.E.T, T.A, Ç.H, İ.İ, B.K, E.M, E.T, Ö.S, S.Ş, E.K, H.U, S.M.A, C.B, M.Ç, K.F, A.A, A.S, Y.E, M.G.Ç, S.A. ve C.A. gözaltına alındı. Bu kişilerden ikisinin üniversite öğrencisi olduğu belirtildi.

Zanlılar üzerinde yapılan aramalarda, 48 gram kenevir tohumu, 44 gram kubar esrar, 2 adet biraz içilmiş esrarlı sigara, bir adet içime hazır hale getirilmiş esrarlı sigara, bir adet kuru sıkı tabanca, 1 adet şarjör, 7 adet kuru sıkı tabanca fişeği ve 2 adet dinamit lokumu ele geçirildi.

Bu kişilerin, gençleri uyuşturucu kullanmaya alıştırdıkları, yabancı uyruklu kadınları uyuşturucu temin ederek fuhuş yapmaya yönelttikleri iddia edildi.

Trabzon Emniyet Müdürlüğündeki işlemleri tamamlanan 24 zanlı, Trabzon Adliyesine sevk edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious