Trabzon'da Yanal rüzgarı!

Trabzon'da Yanal rüzgarı! .14763
  • Giriş : 28.10.2007 / 11:45:00

Ersun Yanal, Trabzonspor'la 3 yıllık mukavele yaptı. Başarılı hoca, göreve gelir gelmez geleceğe dönük umut verici açıklamalarda bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Trabzonspor'un yeni teknik direktörü Ersun Yanal, dün Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri"nde düzenlenen törenle kendisini üç yıllığına Bordo-Mavili renklere bağlayan sözleşmeye imza attı.

Yanal"ın gelişi camiada sevinçle karşılanırken, Kayseri mağlubiyeti unutuldu. Başarılı teknik adam, gelir gelmez umut verici açıklamalar yaptı. Trabzonspor"un her zaman şampiyonluğa oynayacak bir potansiyele sahip olduğunu belirten Yanal, “Kısa zamanda toparlanarak büyük işler başaracağımıza inanıyorum. Başarılar için şimdiden heyecanlanıyorum” dedi.

"Bize biraz zaman gerekiyor"

Taraftardan ve camiadan çok kısa bir süre istediğini söyleyen tecrübeli hoca, “Benim belli bir Futbol anlayışım var. Bunu da hemen hemen herkes biliyor. Seyircimiz bize birazcık izin verirse, futbolcularımızı alkışlayacaktır. Oyun sistemimi takıma tamamen uygulayabilmem için, oyuncularımı daha iyi tanımam gerekiyor. Trabzon"un zirveye ulaşacak bir alt yapısı olduğunu biliyorum. Şampiyonluk yarışında hep beraber, hissederek yaşamamız lazım. Bunu gerçekleştirecek güçte olduğumuzun farkındayım” görüşünü belirtti.

"Şehrin beklentileri büyük"Bordo-Mavili kulübün taraftarı ve camiasıyla Türkiye"ye mal olmuş ve Avrupa"da sesini duyurmuş bir kulüp olduğunu dile getiren Yanal, “Ortak aklın ürünü olan başarıya ulaşacağımızı düşünüyorum. Şehrin bizden beklentileri vardır. Bu beklentiler içerisindeki arzular ve bizim burada yapacağımız başarıların coşkusu beni şimdiden heyecanlandırıyor. Takım halinde hedeflerimizi büyük koyacağız. Şampiyonluk büyük bir öykü, büyük bir yolculuktur. Trabzonspor bunu zamanında başardı, ileriki yıllarda da başaracak” açıklamasını yaptı.

"Güveni boşa çıkarmayacağız"

Öönceki gün oynanan maçta Kayseri"ye göre üstün olduklarını kaydeden Yanal, şöyle devam etti: “Sezon başından beri Trabzonspor"u izliyorum. Takımda eksikler var ve ben bunları gidermek için buradayım. Sistemi oturttuktan sonra hızla yükselişe geçeceğiz. Takımda transfer yapılacak yerler var. Kurgu olarak en iyi dediğiniz takımın bile transfere ihtiyacı vardır. Başarı için devamlılık şart. Benim ismimin kulüple anılması, camiada sıcak karşılandı. Bu da beni heyecanlandırdı. Bana ve ekibime olan güveni boşa çıkarmayacağız.”

Önce idman, sonra imza

Hafta arasında prensip anlaşmasına varılan Ersun Yanal, dün gerçekleştirilen imza töreninden önce ilk idmanına çıktı. Önceki günkü Kayseri maçında ilk 11"de oynayan futbolcular düz koşunun ardından çalışmayı tamamlarken, sakatlıkları bulunan Tolga Zengin ve Ömer Rıza idmana katılmadı. Diğer futbolcular düz koşunun ardından, pas ve şut çalışması yaptı. Antrenman sırasında Ersun Yanal"ın oldukça neşeli olduğu gözlenirken futbolculara, “Rahat olun, yaratıcılığınızı kullanın. Kendinize güvenin” diyerek sık sık uyarılarda bulundu. Yanal"ın ilk çalışmasını Asbaşkan Haşim Sayitoğlu ve çok sayıda yöneticinin takip etmesi dikkat çekti. Bu arada, bir grup taraftar genç hocanın lehine kısa süreli tezahüratta bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious