Trabzon'da Yattara krizi

Trabzon'da Yattara krizi .8567
  • Giriş : 04.07.2007 / 12:29:00

Trabzonspor'da oynadığı futbolla Bordo-mavili taraftarların gözdesi olan ancak disiplinsiz hareketleriyle öne çıkan Yattara yine sorun oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Gineli yıldız teknik patron Doğan'ın hışmına uğradı...

Trabzonspor'a geldiği günden bugüne kadar oynadığı futbolla Bordo-mavili taraftarların gözdesi olan ancak disiplinsiz hareketleriyle de çalıştığı teknik adamlarla sürekli sorun yaşayan Gineli oyuncu İbrahima Yattara, sorun olmaya devam ediyor.

Bordo-mavili ekibin Pazar günü başlayan Trabzon'daki 2. etap kamp çalışmalarına bugün katılan ve sabah yapılan çalışmaya da geç gelen Gineli oyuncu Yattara, Teknik Direktör Ziya Doğan'ın hışmına uğradı. Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'ndeki idman sahasında Yattara'yı takım arkadaşlarının önünde azarlayan Doğan, "Ruhunu kaybetmiş gibisin. Sen takımına ve arkadaşlarına ihanet ediyorsun. Ben sana ne kadar yardımcı olmaya çalışsam da hep aynı şeyleri yapıyorsun. Benim geldiğim kadar, sen bize ve takım arkadaşlarına gelmiyorsun. Bu ihanettir" dedi.

Ziya Doğan, daha sonra yardımcı antrenör Fatih Kavlak'a dönerek, "Bunu al, kondisyonu bizim seviyemize gelene kadar çalıştır. Ondan sonra aramıza katılabilir. Bunu böyle istemiyorum" diyerek tepki gösterdi. Teknik Direktör Ziya Doğan'ın bu sözleri üzerine Gineli oyuncu Yattara, düz koşuya yönelse de biraz yürüdükten sonra vücuduna takılan ve kondisyon ölçmeye yarayan cihazı da yere atarak idmanı terketti. Ziya Doğan'ın yardımcılarından Turgut Kural ve Kulüp İdari Menajeri Caner Çuvalcıoğlu da, Yattara'nın arkasından kulüp binasına giderken, kendisini idmana çıkmaya ikna etmeye çalıştılar. Yaklaşık 15 dakikalık aradan sonra idmana tekrar geri dönen Yattara, kondisyon çalışmasına katıldı. Takım arkadaşları gelişmeleri şaşkınlıkla izlerken, Teknik Direktör Ziya Doğan'ın hayli sinirli olduğu gözlendi. Öte yandan Yattara gibi Gineli olan yeni transferlerden Jabi çalışmalara bugün de katılmadı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious