Trabzon'daki bombalara 2 tutuklama

Trabzon'daki bombalara 2 tutuklama.11742
  • Giriş : 22.12.2008 / 17:33:00

Trabzon'da el bombaları ile silahların ele geçirildiği operasyona ilişkin gözaltına alınan 2 kişi daha tutuklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, merkez ve Yomra ilçesinde 12 Aralıkta düzenlenen ve 9 el bombası, 1 adet kalaşnikof tüfek, 1 adet tabanca ile bu silahlara ait mermilerin ele geçirildiği operasyona ilişkin soruşturma sürdürülüyor.

Operasyonda gözaltına alınarak çıkarıldıkları mahkemece tutuklanan Hasan A, İbrahim H, Bayram K, ve Ferhat R'nin, bomba ve silahları kimden temin ettiklerine ilişkin verdikleri bilgiler doğrultusunda, başka illerde gözaltına alınan 4 kişi Trabzon'a getirildi.

Bu kişilerden, Ankara Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şube Müdürlüğü'nde görevli olduğu belirtilen S.Ş. ile başka bir ilde gözaltına alınan ve açık kimliği belirtilmeyen bir kişi, sorgularının ardından çıkarıldıkları nöbetçi mahkemece tutuklandı.

Böylece, el bombaları ile silahların ele geçirildiği operasyon kapsamında tutuklananların sayısı 6'ya yükseldi.

-OLAYIN GEÇMİŞİ-

Trabzon merkez ve Yomra ilçesinde 12 Aralıkta düzenlenen operasyonda, Alman menşeli 9 adet parça etkili savunma tipi el bombası, 1 adet Kalaşnikof tüfek ve buna ait 420 adet mermi ile 1 adet ruhsatsız tabanca ve bu silaha ait 8 adet mermi ele geçirilmişti.

Operasyonda B.K, H.A. ve İ.H. Trabzon'da, bu kişilerle bağlantılı olduğu öne sürülen F.R. ise Samsun'da gözaltına alınmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*