Trabzon'dan Beşiktaş itirafı

Trabzon'dan Beşiktaş itirafı.17714
  • Giriş : 27.08.2008 / 16:09:00

Trabzonspor Kulübü Yönetim Kurulu, geçen sezon ligin ilk yarısında Beşiktaş ile yaptıkları maça ilişkin olarak önemli açıklamada bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Trabzonspor Kulübü Yönetim Kurulu, geçen sezon ligin ilk yarısında Beşiktaş ile yaptıkları maça ilişkin olarak, ''Müsabakayla ilgili olarak gerek Türkiye Futbol Federasyonu'ndan gerekse de kulübümüzden kaynaklanan ciddi bir hatanın ve ihmalin varlığı inkar edilemez bir gerçektir'' dedi.

Bordo-mavili kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, takımın geçen sezon oynadığı Beşiktaş maçıyla ilgili olarak son günlerde medyada yer alan haberler üzerine bir açıklama yapıldığı belirtilerek, ''Bahse konu müsabakayla ilgili olarak gerek Türkiye Futbol Federasyonu'ndan gerekse de kulübümüzden kaynaklanan ciddi bir hatanın ve ihmalin varlığı inkar edilemez bir gerçektir'' denildi.

Konuyu yönetim kurulunun incelediği kaydedilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

''Yönetim kurulumuz, itiraz süresinin geçmesi ve müsabakanın tescilinin gerçekleşmesinin yanı sıra, bu maçın sonucunun kulübümüzün gerek 2007-2008 sezonu naklen yayın getirisine gerekse de eklenmesi muhtemel 3 puanın sıralamaya bir etkide bulunmayacağı gerçeğini göz önünde bulundurarak herhangi bir itirazı gündeme taşımayacaktır. Ancak ortadaki yanlışın ve ihmalin yeniden yaşanmaması doğrultusunda kurum içi gerekli uyarılar yapılmış, tüm tedbirler ivedilikle alınmıştır.''

Sivasspor Kulübü, 20 Ekim 2007 tarihinde Trabzonspor ile Beşiktaş arasında oynanan müsabakada, Beşiktaş'ın müsabaka isim listesinde bulundurması zorunlu olan futbolcuları bulundurmadığı, bu nedenle hükmen mağlup sayılması gerektiği, bunların yapılmamış olması nedeniyle kendilerinin 2007-2008 sezonunda Turkcell Süper Lig'de 3. olamadıklarını iddia ederek, uğradıkları zararın giderilmesi amacıyla Türkiye Futbol Federasyonu'na bir başvuru yapmıştı. Ancak Futbol Federasyonu bu tür itirazların müsabakayı takip eden 5 gün içerisinde yapılması gerektiği gerekçesiyle bu başvuruyu reddetmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*