Trabzondan Nihat Özdemir'e sert cevap

Trabzondan Nihat Özdemir'e sert cevap.4913
  • Giriş : 24.11.2006 / 00:00:00

Fenerbahçe İkinci Başkanı Nihat Özdemir'in hafta sonu oynanacak olan derbi maçının hakemi Bülent Demirlek ile ilgili açıklamalarına Bordo-mavili camiadan da tepki geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Fenerbahçe İkinci Başkanı Nihat Özdemir'in derbi maçının hakemi Bülent Demirlek ile ilgili açıklamalarına Trabzonspor Başkan Yardımcısı İbrahim Hacıosmanoğlu yanıt verdi. Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde basın toplantısı düzenleyen Hacıosmanoğlu, "Ülkemizin güzide spor kulüplerinden Fenerbahçe, Türkiye'yi Avrupa'da temsil ettiği UEFA Kupası'nda çok önemli sayılan maçta Palermo'yu farklı mağlup etti. Sarı-lacivertli kulüp, güçlü rakibe karşı elde ettiği faklı ve haklı bir galibiyetin mutluluğunu tüm kamuoyuyla paylaşacağı noktada, karşılaşmanın hemen ardından, mutluluğu yaşamak yerine her zamanki ayak oyunlarını gündeme taşınmasını ve böylesine bir zaferi gölgede bırakmasını esefle ve hayretle izlemenin üzüntüsünü yaşıyoruz" diye konuştu.

"Özdemir'in geçmiş maçlara da atıfta bulunarak müsabakaya atanan sayın Bülent Demirlek'in sanki yanlı bir tutum sergileyeceği imasını oluşturup, geçmiş karşılaşmalardan da örnek vererek baskı kurmaya çalışmasını doğmamış çocuğa ad koyma olarak yorumluyoruz" diyen Hacıosmanoğlu, "Sayın Özdemir bu söylemleriyle kamuoyunu yanlış yollara sevk ederek yaşanabilecek nahoş olaylara çanak tutmaktadır. Sayın Özdemir'in geçmiş maçlara atıfta bulunarak kamuoyu yaratma adına izlediği yolun Türk Futboluna hiçbir şey vermeyeceği ortadadır" ifadelerini kullandı.

Bülent Demirlek'in şu ana kadar yönetmiş olduğu 4 büyük takımın maçlarında Galatasaray'ın 1 galibiyeti, Beşiktaş'ın 2 maçta 1 galibiyet 1 beraberlik, Fenerbahçe'nin de Erciyesspor'a karşı farklı galip geldiğini dile getiren Hacıosmanoğlu, açıklamasını şöyle sürdürdü:

"Yine geçmiş dönemdeki maç atamaları bizim açımızdan değerlendirildiğinde, Fenerbahçe'nin şampiyonlukta Galatasaray'ı 4-0 gibi farklı bir skorla yendiği ve o maçtaki kararlarıyla kamuoyu tarafından yüksek oranda eleştiri alan Cüneyt Çakır, geçen hafta oynanan Sivasspor - Trabzonspor maçındaki yanlı kararları ortadadır. Oyuna hakim olması ve tansiyonu dengeleme adına hakim olması gerekirken tam tersine sarı kart sınırında bulunan 3 önemli oyuncumuzu cımbızla seçerek cezalı duruma düşürüp, tüm otoritelerin ifade ettiği gibi bariz faul golümüzü vererek, Sivasspor'un nizami golünü vermeyerek ne kadar hatalı bir yönetim gösterdiği ortadadır. Hakem bu yönetimiyle adeta takımımızın Fenerbahçe maçındaki kadrosunu şekillendirmiştir. Bütün bu olumsuzluklara rağmen kendi özgüvenini kaybetmeyen bir camia olarak biz, Mustafa Çulcu Başkanlığındaki MHK'nin adaletine güveniyoruz."

Özdemir'in kamuoyunun dikkatini yanlış yöne sevk etme üslubunun Fenerbahçe spor kulübünün yöneticilerinin geleneğinde olduğunu vurgulayan İbrahim Hacıosmanoğlu, "Sayın Başkan Aziz Yıldırım'ın da "şampiyonlukların sahada kazanılmadığını öğrendik" açıklamasını kamuoyuyla paylaşması, ayrıca 1996 sezonunda Fenerbahçe'nin yine bildik entrikalarıyla o zamanki başkanı Ali Şen'in itiraf ettiği gibi bize kaybettirdiği şampiyonlukta da bunu açıkça sergilemiştir. İşte böyle önemli bir maç öncesinde yine sayın Özdemir'in açıklamalarının ne kadar gerçek dışı ne kadar seviyesiz ve Türk futboluna hiçbir katkısının olmayacağı ortadayken, kutuplaşmalar adına futbolunu kaosa sürükleyeceğini güzide spor camiasıyla paylaşmayı Trabzonspor adına bir görev biliyoruz. "Kişi neyse karşısındakini öyle sanır" fikrinden hareketle Fenerbahçe bu işleri hep tezgahla mı yürütüyor da karşısındaki kulüplerin böyle davrandığını düşünüyor?" şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious