Trabzon'dan Yattara açıklaması

Trabzon'dan Yattara açıklaması.48189
  • Giriş : 22.05.2008 / 20:01:00

Trabzonspor Kulübü, Yattara ile ilgili haberlere açıklık getirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Trabzonspor Kulübü yönetimi, Yattara'ya, İtalya'nın AS Roma Kulübü'nden transfer önerisi geldiği yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, sözleşmesi uzatılan ve Futbol Federasyonu'na gönderilen İbrahima Yattara ile ilgili medyada türlü haberlerin yer aldığı ve buna paralel kimi gelişmelerin kamuoyuna aktarıldığı belirtildi.

Bir oyuncunun bir kulüp tarafından talep edildiğinin söylenebilmesi için oluşması gereken koşulların belli olduğu kaydedilen açıklamada, şöyle devam edildi:

''Ancak bu doğrultuda aracılık yapanların yetki düzeyleri böylesi bir süreci işletebilir. Oysa söz konusu teklifi getirdiğini öne süren aracılar, kulübümüze Yattara'nın transferi doğrultusunda AS Roma Kulübü'nden herhangi bir yetki belgesi ibraz edemedikleri gibi yapılan görüşme sırasında kendi portföylerindeki farklı oyuncuları bize önererek, bir nevi gerçek amaçlarını gözler önüne sermişlerdir.

Bu arada kulübümüzle İbrahima Yattara'nın yaptığı yeni sözleşmenin şartları da bellidir. Bu sözleşmede Avrupa'dan gelecek herhangi bir teklife karşı oyuncumuza izin verileceği maddesi yer almamaktadır. Ayrıca sezon sonu tatilini geçiren oyuncumuzla yapılın son görüşmede de, kendisi medyaya herhangi bir açıklamada bulunmadığı ve tatilini yarıda kesmesi gibi bir durumun söz konusu olmadığı bilgisine ulaşılmıştır.''

Açıklamada, transferle ilgili olarak özellikle kimi menajerlerin yönlendirmeleriyle medyada haberlerin yer aldığı, kulüpten resmi bilgilendirme yapılmadıkça bu haberlere itibar edilmemesi gerektiği kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious