Trabzonspor, çalışmalara başladı

  • Giriş : 25.07.2006 / 00:00:00

Trabzonspor, sezon öncesi çalışmalarına iki günlük iznin ardından yeniden başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Teknik Direktör Sebastiao Lazaroni yönetiminde yapılan çalışmaya izinli olan ve ülkelerinden henüz dönmeyen Miroslav Szymkowiak ve Milan Stepanov katılmadı. Almanya'da kamp döneminde sağ ayak baş parmağındaki kırılan Fatih Akyel de ilk kez çalışmalara başladı. Milli oyuncu takımdan ayrı olarak düz koşu yaptı. Yorgun oldukları açıklanan Erdinç ve Djokaj da takımdan ayrı çalıştı. Kaptan Fatih Tekke ise düz koşu yaparak başladığı antrenmanı, yarı sahada yapılan çift kale maçla tamamladı.

Kondisyon ağırlıklı geçen ve idmanın son bölümü yarı sahada yapılan çift kale maçla süren antreman yaklaşık 2.5 saat sürdü. Oyuncuların yorgun düştüğü idmanı eski futbolculardan Hami Mandıralı ve Hamdi Aslan'da izledi. Ayrıca kamp sonrası Trabzon'da yapılan ilk çalışmayı çok sayıda taraftar da izledi.

Karadeniz ekibi yarın saat 09.30 ve 17.00'de iki antrenman yaparak hazırlıklarına devam edecek.

Öte yandan Sağlık Kurulu Başkanı Köksal Güney, bugün yapılan idman sonrası basın mensuplarına takımdaki sakat oyuncuların durumu hakkında bilgi verdi.

Başarılı bir ameliyat geçiren Fatih Tekke'nin hızlı bir tedavi süreciyle beraber hiçbir probleminin kalmadığını ifade eden Güney, takımda sakatlık problemi olan iki futbolcunun Fatih Akyel ve Stepanov olduğunu söyledi. Fatih Akyel'in koşulara başladığını ve topla da çalışmalar yaptığını söyleyen Güney, futbolcunun 1 ila 2 gün içinde toplu çalışmalara katılabileceğini ve tedavisinde olağanüstü bir değişiklik olmadığı takdirde lig maçlarına kadar hazır olabileceğini belirtti.

Güney, Stepanov'un ayak bileği bağlarında kısmi bir yırtık olduğunu hatırlatarak, "Yarın kendisine düz koşu yaptıracağız. Yapılacak yüklemelerde ağrısı olmazsa 2 ila 3 gün içinde toplu çalışmalara başlamasına izin vereceğiz." dedi.

Güney, sakat oyuncularla ilgili en önemli sürecin önümüzdeki 2 ila 3 gün olduğunu da sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious