Trabzonspor, Güney Kıbrıs'a geldi

Trabzonspor, Güney Kıbrıs'a geldi.4913
  • Giriş : 09.08.2006 / 00:00:00

Güney Kıbrıs'ta 10 Ağustos Perşembe akşamı saat 21.00'de Lefkoşa GSP Stadyumu'nda Apoel ile karşılaşacak olan Trabzonspor futbol takımı, Rodos üzerinden adaya geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Trabzonspor Teknik Direktörü Sebastiao Lazaroni, havalimanında Kıbrıslı gazetecilerin sorularını yanıtladı. "Geçen yıl Anorthosis Famagusta'ya elendiniz. Perşembe günkü maçla ilgili neler söylersiniz?" sorusuna Lazaroni, "Ben geçen yıl bu takımın başında değildim. O zaman takımı başka teknik adam çalıştırıyordu. Fakat geçen yılkı maçla ilgili bilgim var. İnşallah aynı olumsuzluğu bu yıl yaşamayız." diye cevap verdi.

Trabzonspor kafilesi daha sonra kalacağı otele geçti. Kafilenin otele geldiği sırada bir grup Apoel taraftarı gösteri yapmak istedi, ancak Rum polisi izin vermedi. Grup sloganlar atarak dağıldı.

Trabzonspor, çarşamba günü GSP Stadyumu'nda bir antrenman yapacak.

Bu arada, Rum Polis merkezinde yapılan toplantıda, Perşembe akşamı yapılacak maç dolayısıyla maçta ve sonrasında alınacak önlemlerin değerlendirildi. Bu çerçevede maç için 400 polis memuru görevlendirildi.

Maçı izlemek üzere sahaya girecek taraftarlar 4 yönlü kontrolden geçirilecek. Sahanın kapıları Perşembe akşamı saat 20.30'da kapanacak. Futbolcular ve takımların ileri gelenleri dahil, maç esnasında stadyumda bulunacak herkes sportmenliklerini korumaya davet edildi. Maç için yaklaşık 14 bin biletin satıldığı belirtildi.

Rum Politis Gazetesi ise, "GSP Stadyumu 400 polis memuru tarafından korunacak" başlığıyla verdiği haberinde, stadyumda bulunacak herkesi sportmenliğe yakışır davranmaya ve maçın gidişatını tehlikeye atmayacak davranışlar sergilemeye davet ederken, maçın rövanşının Trabzon'da yapılacağını da hatırlattı. Haberde, KKTC'den otobüslerle maçı izlemek üzere Kıbrıslı Türklerin gelmesinin beklendiği ve onlar için bir tribün tahsis edileceği bildirildi.

Öte yandan, Apoel takımı basına 'karartma' uygulamaya devam ediyor. Hem Türk basınına hem de Rum basınına tek bir kare bile görüntü ve fotoğraf vermeyen Apoel takımına tepkiler büyüyor. Dün antrenmanı olmasına rağmen stada alınmayan basın mensupları tepkilerini yetkililere iletti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious