Trabzonspor, Vahid Halilhodziç ile yollarını ayırıyor

  • Giriş : 07.05.2006 / 00:00:00

Trabzonspor, Boşnak teknik adam Vahid Halilhodziç ile yollarını ayırıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Trabzonspor'un ligin 7. haftasında Avni Aker'de oynadığı ve 2-0 kaybettiği maçtan sonrası istifa eden Şenol Güneş'in yerine göreve getirilen Vahid Halilhodziç'in Karadeniz serüveni sona eriyor. Daha önce başta Başkan Nuri Albayrak ve başkan yardımcısı İbrahim Ethem Hacıosmanoğlu ile görüşme yapan ve bu görüşmeler sonrası net bir mutabakata varamayan iki tarafın yollarını ayırdığı belirtiliyor. Teknik direktör konusunda daha önce 'kısa sürede çözeceğiz' diyen Bordo-mavili yönetim, bu konuya önümüzdeki hafta sonu oynanacak olan Beşiktaş karşılaşmasının sonrasına taşıdı. Yönetimin, 'teknik adam konusunu Beşiktaş maçı sonrasına bıraktık' açıklamalarına karşılık, Vahid Halilhodziç, hafta içerisinde Bordo-mavili kulübün resmi internet sitesinde tam ters bir açıklama yaptı. Boşnak teknik adam, "Gelecekle ilgili düşüncemi hafta sonu vermeyi planlıyorum." açıklamasında bulunmuştu.

Yönetim kurulunun Ankaraspor maçı sonrası Boşnak teknik adama, gelecek sezonla ilgili kendisiyle çalışmama kararı aldıklarını açıkladığı iddia edildi. Bu karar sonrası Halilhodziç'in moralinin oldukça bozulduğu öğrenildi. Hafta içerisinde gelecek sezonla ilgili açıklama yapması beklenen Boşnak teknik adam, maç sonrası basın toplantısı bile düzenlemedi. Ankara'dan Trabzon'a dönüşü sırasında üzgün olduğu görülen Halilhodziç, bu sabah yapılan idmana da katılmadı. Kolay kolay antreman kaçırmayan Boşnak teknik adamın, bugünkü idmana çıkmamasında yönetimin kendisine gelecek sezonla ilgili kararının etkili olduğu iddia edildi.

Öte yandan Vahid Halilhodziç'in çarşamba günü basın toplantısı düzenleyerek, konuyla ilgili açıklama yapacağı kaydedildi.

Boşnak teknik adam, Beşiktaş maçı ile birlikte Bordo-mavili takımın başında son kez takımının başında sahaya çıkacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious