Trabzonspor adalet istiyor

Trabzonspor adalet istiyor.17820
  • Giriş : 18.12.2008 / 12:16:00

Trabzonspor Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu, adil bir lig istediklerini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Trabzonspor Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu, kazananı hakemlerin değil, takımların belirlediği adil bir ligin olmasını istediklerini söyledi.

Turkcell Süper Ligde son 4.haftada 7 puan kaybeden Trabzonspor, 20 Aralık Cumartesi günü sahasında oynayacağı Eskişehirspor maçını kazanarak moral bulmak isterken, bordo-mavili takımın yaşadığı puan kayıpları ise tartışılmaya devam ediyor.

Trabzonspor Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu,"Taraftarlarımızın da slagonlaştırdığı 'Kazananı hakemlerin değil, takımların belirlediği adil bir lig istiyoruz. Hakikaten bu böyle, biraz işin dozu kaçtı. Bu sezon bir çok maç sonucu tartışılır hale geldi. Maçlarda bu tür hatalar olmaz. Trabzonspor olarak biz haksız kazanmak da istemiyoruz. Haksız kaybetmekte istemiyoruz. Daha adil bir lig olmasını, hakemlerin daha dikkatli olmasını istiyoruz. Hakemlerin eğitimli, yetişmiş olarak takımların maçlarını yönetmesini istiyoruz. Takımlar büyük maddi sıkıntılarla liglere hazırlanıyor. Büyük emekler veriyorlar. Sonrada bu bir hataydı demenin çok bir anlamı olmuyor" dedi.

Trabzonspor Turkcell Süper Ligde ne yapar ise yapsın hedefe ulaşmada hem engellenecek şeklinde bir düşünceye sahip olmadıklarını belirten Hacısalihoğlu şöyle konuştu, "Trabzonspor'un kullanılmayan gücü bu tür zorlukların üstesinden gelecek konumdadır. Bunu geçmişte gösterdik. Biz bu tarz söylemlere gerek kalmadan liglerin adil olarak yürütülmesini istiyoruz. Bu sene temel hedefimiz zirvede olmak ve Avrupa Kupalarına katılmaktı. Bu konuda bir sıkıntımız yok. Ancak bazı konularda huzursuzluklar oluyor.

Taraftarların, futbolcuların, teknik kadronun şikayetleri oluyor. Onları yansıtıyoruz. Yoksa ligdeki konumumuzla ilgili bir kuşkumuz yok" diye konuştu.

Sahalarında, Eskişehirspor ile çok önemli bir müsabaka oynayacaklarını belirten Hacısalihoğlu, "Trabzonspor zirveyi hedefleyen bir takım ise kendi sahasında oynayacağı maçları mutlaka kazanmak zorunda. Lig çok enteresan geçiyor. Zayıf görülen takımlar bile puan alabiliyor. Rakip sahada maç kazanabiliyor. Arzu ettiğimiz bu maçı 3 puan ile tamamlayacağımıza inanıyordum."dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*