Trabzonspor başkanı süre istedi

Trabzonspor başkanı süre istedi.11981
  • Giriş : 20.06.2009 / 21:01:00

Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, teknik direktör konusunun gelecek çözüleceğini belirtirken transfer konusuna da netlik kazandırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bugün önce bordo-mavili kulübün, gündeminde bulunan Celtic'in eski teknik direktörü Gordan Strachan ile daha sonra da İsviçre'nin FC Basel takımını çalıştıran Christian Gross ile anlaştığı ileri sürüldü. Ancak bu art arda öne sürülen 2 iddia yönetim kurulu tarafından yalanlandı.

Trabzon'a gelen kulüp başkanı Sadri Şener, kimi teknik adamlarla görüşmelerin sürdüğünü belirterek, ''Bazıları ailevi nedenlerden, bazıları ise coğrafi şartlar, Trabzon'un uzak olmasından dolayı tekliflerimize sıcak yaklaşmıyorlar. Ama Trabzonspor açısından olaya baktıkları zaman, takımın yarışmacı ve iyi bir takım olduğunu söylüyorlar'' dedi.

Transfer bütçesi konusunda sorunlar çıktığını, ancak bunları yabancı teknik adamlara anlatarak aştıklarını ifade eden Şener, ''Parayla ilgili sorunlar yaşanmıyor. Sadece bir hocayla görüşmüyoruz. 1-2 hocaya bağlı kalmıyoruz. Öyle zannediyorum pazartesi veya salı gibi yeni hocamız Trabzon'a gelir'' diye konuştu.

Yabancı teknik adamlarla konuşurken yanlarına yardımcı antrenörler konusunda daha sonra kulübe ileriki yıllarda yarar sağlayacak bir Türk antrenör vereceklerini aktardıklarını anlatan Şener, şöyle devam etti:

''Bu isim olarak Metin Diyadin'i düşündük. O da emek vermiş bu işe. 'Kulübün emrindeyim' diyor. Para pul konuşmadı. Önümüzdeki hafta cumartesi günü takım Isparta Davraz'a kampa gidiyor. Transfer işleri devam ediyor. Çok fazla transfer yapmayacağız. 1-2, bilemediniz 3 oyuncu takım takviye edeceğiz. Zaten süper takımımız var. Bu sene şampiyonluğun en büyük adaylarından biri oluruz. Ondan evvel Avrupa'da play-off turunu geçip Avrupa Ligi'ne kalmak istiyoruz.''

Şener, teknik direktör Vahid Halilhodziç ile kulüp asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu'nun görüştüğünü de kaydederek, ''Onun çalıştırdığı takımın Dünya Kupası Eleme Grubu maçı var. 'Salı günü Paris'te görüşebiliriz' dedi. Ciddi bir insan. Fakat salı gününe kadar kalır mıyız, bilmiyorum'' dedi.

Şener, genel kurul konularının üstünde fazla durmadığını da belirterek, ''Önce, hoca işi. Transferler yapılsın, kamp bir başlasın, kongre kolay. Çok üstünde durmuyoruz'' diye konuştu.

Trabzonspor'da, İsveçli teknik adam Sven Goran Eriksson'un da halen daha gündemde bulunan teknik direktörler arasında yer aldığı öğrenildi.

Bu arada Turkcell Süper Lig'e yeniden yükselen Manisaspor'un, Trabzonspor'dan Icaac Promise ve Ferhat Çökmüş'e talip olduğu bildirildi.

Yönetim kurulunda bu iki oyuncuya gelen önerilerin değerlendirileceği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*