Trabzonspor divan kurulu toplantısı

Trabzonspor divan kurulu toplantısı.12678
  • Giriş : 26.05.2007 / 17:04:00
  • Güncelleme : 26.05.2007 / 17:19:02

Sayitoğlu, görevde bulundukları süre içerisinde bilgilerini ve berilerini österdiklerini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Trabzonspor Kulübü Asbaşkanı Haşim Sayitoğlu, görevde bulundukları süre içerisinde bilgilerini, becerilerini, çevrelerini, lobilerini ve ellerinden gelen bütün gayreti maksimum olarak göstermeye gayret ettiklerini söyledi.

Sayitoğlu, Kanuni Anadolu Lisesi salonunda gerçekleştirilen Trabzonspor Kulübü 18. Olağan Divan Genel Kurulu toplantısında yaptığı konuşmada, Trabzonspor'da 18 aydır görev nöbetini devam ettirmeye çalıştıklarını belirterek, “Bu süreçte bilgimizi, becerimizi, çevremizi, lobimizi ve elimizden gelen bütün gayretimizi maksimum olarak göstermeye gayret ediyoruz. Onun içindir ki yanlışları bilinçli değil, fark etmeden yapabileceğimizi sizin de anlamanızı istiyorum” dedi.

Bu yıl Aralık ayında yaptıkları mali genel kurulun ardından ligin ikinci yarısına 3 oyuncu alarak başladıklarını ifade eden Sayitoğlu, şöyle devam etti:
“Risp, Ayman ve Ceyhun'u aldık. Sezon başı transfer ettiğimiz Marcelinho'yu Wolfsburg'a gönderdik. İkinci yarı beraber ve birlikte olmanın canla başla verilen mücadelenin getirdiği bir başarı var. Trabzonspor'un her zaman Türkiye'de Futbol sezonunda 4 hedefi olmalı. Şampiyonluk, Şampiyonlar Ligi, Türkiye Kupası, UEFA Kupası'na katılmak. Bu nokta itibariyle çok büyük bir başarıya imza attığımızı söylememiz mümkün değil. Ancak gönülden inanmanızı isterim ki yönetim kurulu olarak elimizden geleni bütün gayreti kulübün birimlerine aktarmaya çalıştık. Aktardığımıza da inanıyorum.”

Trabzonspor'u devraldıklarında borcun 24 trilyon lira olduğunu kaydeden Sayitoğlu, “Bir yıllık icraat döneminde borç 38 trilyon oldu, şu an ise 29 trilyon 700 milyara indi. Kulübü devraldığımız noktadan bugüne kadar 4,5 trilyonluk yükselme borcu görülmektedir. Önümüzdeki 6 ay içinde devraldığımız noktanın altında borcun olmasını istiyoruz” diye konuştu.

“MALİ AÇIDAN UYGUN OYUNCULAR ALACAĞIZ”

Asbaşkan Sayitoğlu, mali açıdan bütçelerine uygun futbolcular alacaklarını söyledi.

Sayitoğlu, gelecek sezon, bu sezon yaşadıkları zafiyeti gidermek adına kadroya yeni takviyeler yapacaklarını dile getirerek, “Bunlar teknik heyet tarafından belirlenen oyuncular. Sözleşmesi bitmiş, bitmeye yakın oyuncular. Mali açıdan kulübümüzü yormayan oyuncular olacak” dedi.

Rüştü ile anlaştıkları yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını ifade eden Sayitoğlu, “Rüştü ile görüşmemiz dahi olmamıştır. Bu yönde açıklamalarımız internet sitesinde ve ajanslarda yer almıştır” diye konuştu.

İntertoto Kupası nedeniyle Akçaabat Sebatspor, Arsinspor, Kayserispor, Sakaryaspor, Ankaragücü ve diğer kulüplerde kiralık olarak forma giyen oyuncularını çağıracaklarını kaydeden Sayitoğlu, milli futbolcuların ise yurt dışı kampından itibaren takıma katılacaklarını belirtti.

Sayitoğlu, Akyazı beldesindeki yeni stat projesi için hukuksal altyapının çözülebilmesinin Haziran ayı sonunda netleşeceğini, hukuksal sorun çıkmaması halinde Trabzonspor adına olumlu bir adımın atılacağını kaydetti.

DİVAN BAŞKANIN KONUŞMASI

Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Nizamettin Algan ise, yeri geldiği dönemde yönetim kuruluna gerekli uyarıları yaptıklarını belirterek, “Ancak divan kurulu bir icra makamı değildir. Tavsiye niteliğindeki görüşlerini aktarır. Hatalı gördüğü şeyleri ikaz eden kuruldur. Bu her dönemde aynıdır” dedi.

Trabzonspor'un başarısı için istikrarın şart olduğunu ifade eden Algan, şöyle konuştu:
“Trabzonspor, tarihinde istikrarı sağladığı zaman başarı yakalanmıştır. Biz ne zaman istikrarı kaçırdık o zaman başarılardan da uzaklaştık. Günümüzde yine istikrar lazım. Bu istikrarı sağlayabilmek için önce yönetimden başlanmalı. Yönetim kurulunun üyeleri birbirini destekleyen, yardım eden kişiler olmalı. Seçtiğimiz yönetimi de 1 ay sonra 'bunlar gitsin' diyoruz. Çalışma imkanı verilmiyor, bunun çaresini bulmak lazım.”

Her kulüpte olan borçların Trabzonspor'da da olduğunu dile getiren Algan, “Ama bu borçlar yıkıcı bir seviyeye ulaşmamalı. Fazla transfer düşünülmemeli. Bu borçların aşağı düşürülmesine çalışılıyor” diye konuştu.

Algan, Trabzonspor'un 40. yılı olduğunu, kuruluş döneminde etkinlik haftası düzenlemeyi planladıklarını kaydetti.

AKTUĞ: “TRABZONSPOR, Trabzon'DAN YÖNETİLMELİ”

Trabzonspor Kulübü eski başkanlarından Atay Aktuğ, Trabzonspor'un Trabzon'dan yöneltilmesi gerektiğini savunarak, “Çünkü beraber ağlayıp beraber sevineceğiz. Sokakta taraftar gruplarıyla çatıştım. Mafyalarla çatıştım. Ama bunu hiç kimseye söylemedim, yönetime de söylemedim. Trabzon'dan Trabzonspor yönetilirse buradakiler daha fazla etkileniyor, üzülüyor. O zaman da daha fazla şeyler yapmak istiyor” dedi.

Aktuğ, 2005 Aralık ayında olağanüstü genel kurul yaptıklarını ve bu genel kurulda görevi bıraktıklarını anımsatarak, şöyle devam etti:
“Bir yıllık bütçe yapıyorsanız, gelir ile giderler arasında fark varsa, o bütçe açığıdır, borçlanılan rakamdır. Aralık ayında yayınladığımız faaliyet raporunda Trabzonspor'un hiçbir borcu yoktu. Ama mayıs ayında bu gelir yapısıyla 4.5 trilyonluk bir harcama olacağı için o kadar açık veriyorduk. Göreve devam etseydik katkı sağlamayan 3 oyuncuyu satarak bu borcu indirerek rakamı aşağı çekecektik.”

Yaptıkları transferlerde Tomas Jun'un yararlı olmadığını ve bu oyuncuya 3 milyon 400 bin avroya alındığını kaydeden Aktuğ, “Ama Trabzonspor tarihinde milyon dolarlar verilerek sonradan gönderilmiş bir sürü futbolcu vardır.

Trabzonspor, ölse kalsa ligde ilk 4 arasında yer alır. Eldeki kadroda çok sayıda oyuncu var. İkinci yarı en fazla puan toplayan takımsa bu takıma fazla transfer yapmaya gerek yok. İsmi olmayan, yarar sağlamayan oyunculardan alınacak parayla transfer yapılmalı” diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious