Trabzonspor Güneş'i noktaladı

Trabzonspor Güneş'i noktaladı.9532
  • Giriş : 02.06.2009 / 12:36:00

Trabzonspor Kulübü'nen teknik direktör konusunda bir açıklama yapıldı.. Ersun Yanal'ın gidişinin ardından yılan hikayesine dönen Şenol Güneş'in durumu hakkında bordo mavili kulüp son kararını verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Açıklamada şu görüşlere yer verildi: “Teknik Direktör Ersun Yanal'ın görevi bırakmasının ardından sorumluluğu devralan PAF Takımı Antrenörümüz Ahmet Özen ve Yardımcısı Hamit Cihan ligin son 5 haftalık periyodu içerisinde üstün bir çalışma gayreti göstererek Trabzonspor'un tekrar şampiyonluk ve şampiyonlar ligi yarışının içerisine girmesini sağlamış ancak son haftada alınan talihsiz bir sonuç nedeniyle takımımız UEFA Avrupa Ligi'ne katılma hakkını elde etmiştir. Bu sonuç sezon başı hedefleri doğrultusunda bakıldığında bizim açımızdan yaptığımız planlama içerisinde önem verdiğimiz bir sonuçtur. Bu vesileyle emeği geçen, içimizden yetişen Teknik Sorumlumuz Ahmet Özen'e ve Yardımcısı Hamit Cihan'a teşekkür ediyor, kendilerinden Trabzonspor'un uzun yıllar faydalanacağının inancını taşıyoruz.

Gelinen noktada yönetim kurulumuz teknik direktör tercihi olarak ilk planda kulübümüzün efsane isimlerinden Şenol Güneş'i belirlemiş ve bu doğrultuda girişimlerini başlatmıştır. Trabzonspor'un büyüyüp gelişmesinde en önemli paylardan birine sahip olan Şenol Güneş, böylesi bir talep karşısında kayıtsız kalamayacağını, Bordo-Mavili kulübe hizmet etmenin kendisi için her zaman onur kaynağı olacağını belirtmiş, ancak varolan sözleşmesi nedeniyle kulübünün izninin bu doğrultuda büyük önem taşıdığını bildirmiştir.

Bunun üzerine Güney Kore'nin FC Seoul Kulübü'yle temasa geçen yönetim kurulumuz Şenol Güneş'le anlaşma yapılması isteğini defalarca çeşitli yollarla ileterek, Genel Sekreterimiz Hasan Yener'i bu ülkeye kadar göndererek gereken anlayışın gösterilmesini talep etmiştir. Ancak FC Seoul Kulübü yetkilileri gerek yazılı gerekse de sözlü olarak verdikleri cevapta kendilerinin başarılı teknik direktörleri Şenol Güneş'le başlayan projeleri olduğunu, birlikte yola çıktıklarını ve bu hedeflere ulaşma aşamasında Güneş'in taşıdığı sorumluluk ve önem nedeniyle bu transfere izin veremeyeceklerini bildirmişlerdir. Bunun üzerine kulübümüzün her zaman içerisinde ve katkı yapmaya hazır olan Şenol Güneş ile ilgili süreci sonlandıran yönetim kurulumuz Trabzonspor'un ismine, kalitesine ve hedeflerine uygun yeni bir teknik adam arayışlarına başlamıştır. Önümüzdeki en kısa süre içerisinde yeni teknik direktörümüz belirlenecek ve ismi açıklanacaktır. Taraftarlarımızın ve kamuoyunun bilgisine sunulur”

-''BİRKAÇ TAKVİYE YAPACAĞIZ''-

Öte yandan geçen yıl sezona başlarken yeni bir ekip oluşturduklarını dile getiren Asbaşkan Hayrettin Hacısalihoğlu, ''Takımda direkt oynayan oyunculardan çok gidecek olan olmayacak. İskelet kadro korunacak. Eksik mevkilere birkaç takviye yapılacak. Bu konuda çalışmalarımız 6 aydır Futbol koordinasyon kurulu tarafından yürütülüyor. Gelecek hocanın da görüşleri alınarak izlenimler sonrasındaki raporlarla birleştirilerek yönetimce transferleri gerçekleştirmeye çalışacağız. Bu sezon şans bulamayan genç yetenekli arkadaşlarımızın katılımıyla daha güçlü, daha eksiği az bir kadro oluşacak diye düşünüyoruz'' dedi.

Hacısalihoğlu, futbolcularına kulübün menfaatleri doğrultusunda transfer teklifi gelmesi konusunda ise ''Şu an bu kadroyu koruyacağımızı düşünüyoruz. Bu kadroda birkaç eksik var. Orayı tamamlayacağız diye 2-3 oyuncuyla bu işi kapatırız planlaması yapıyoruz. Ama eksilmeler olursa onunla ilgili değerlendirmeler yaparız'' diye konuştu.

-HÜSEYİN VE SERKAN'IN DURUMU-

Hayrettin Hacısalihoğlu, iç transferde takım kaptanları Hüseyin Çimşir ile Serkan Balcı'nın sözleşmelerinin bittiğini belirterek, ''Yeni gelecek teknik direktörün görüşleri ve önerileri doğrultusunda görüşmelerimizi ve onlara sunacağımız teklifleri belirleyeceğiz. Bu da bu hafta içinde netleşir'' açıklamasını yaptı.

Manisaspor'un sol kanat oyuncusu Ferhat ile ön sözleşme yaptıklarını belirten Hayrettin Hacısalihoğlu, ''Ferhat, epeydir izleniyordu, takıma katılmasında fayda gördüğümüz bir oyuncuydu. Zafer Yelen, geçtiğimiz günlerde Trabzon'a geldi. Henüz kulübüyle problemini halletmiş değil, bir görüşme yaptık, bu görüşmeler doğrultusunda önümüzdeki günlerde durumu belli olacak'' dedi.

Trabzonspor'un Hırvat futbolcusu Hrvoje Cale için kulübe gelen resmi bir teklif olmadığını anlatan Hacısalihoğlu, şöyle konuştu:

''Bazı menajerler bu konudaki düşüncelerimizi soruyor. Trabzonspor'un her oyuncusu satılabilir, yeter ki kulübün menfaatleri bu konuda tatmin edilmiş, oyuncunun da bu konuda isteği olsun. Şimdilik böyle bir talep ve istek yok. Olursa değerlendiririz, teknik kadromuzla görüşürüz. Kulüp için satış şartları uygunsa kulübün menfaatlerince gayet tabii böyle bir şey düşünürüz. Hiç kimseyle ilgili olarak kulübe resmi iletilmiş bir teklif yok.''

-KAMP KOCAELİ VE HOLLANDA'DA-

Hacısalihoğlu, UEFA Avrupa Ligi'nde ilk olarak play-off maçları oynayacaklarını kaydederek, ''Sezona daha erken başlamayı planlamıştık. Ama böyle olunca tahmin ediyorum 25 Haziran'da ya da yakın günlerde sezonu açacağız. Önce Kocaeli'nde bir kamp yapmayı düşünüyoruz. Daha sonra yurt dışı kampı çalışmalarını Hollanda'da gerçekleştireceğiz ve lige başlayacağız'' dedi.

Mevcut stadyumun Avrupa kupası maçları standartlarına yetiştirilmesi için gayret edeceklerini belirten Hacısalihoğlu, ''Bu direkt Trabzonspor'un bir konusu değil ama sonucunda Trabzonspor'u çok ilgilendiren bir konu. Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğümüz bu konuda çalışmalar yapıyor. Biz de onlara yardımcı oluyoruz. Birlikte çözümleyeceğiz diye umuyoruz'' diye konuştu.

Hacısalihoğlu, geçen sezon TFF 2. Lig'de mücadele eden ara takımları Trabzon Karadenizspor'da politika değişikliği de olabileceğini belirterek, şunları kaydetti:

''Trabzon Karadenizspor'un kurulma amacı PAF takımda yetişen oyuncuların belli bir yaşa geldikten sonra Trabzonspor'da oynayacak alanların kalmaması. (A) takım için yeterli olamayan oyuncular, arada takım olmadığı için PAF takımından başka takımlara gitmek zorunda kalıyorlardı. Bu nedenle Trabzon Karadenizspor kuruldu. PAF takımda yaşı dolan tüm oyuncular, teknik kadroların değerlendirmesi doğrultusunda Trabzon Karadenizspor'a verilecek. Orada eğitimlerini tamamlayan, üst düzeye gelenler Trabzonspor'a kazandırılacak. Bu amaç doğrultusunda yeni bir kadro oluşacaktır diye düşünüyoruz.''

-HUTCHINSO ÇALIŞMALARI-

Bu arada, Danimarka'nın Kopenhag takımında forma giyen ön libero Kanadalı Atiba Hutchinso'nun transferi için Trabzonspor'un görüşmelerini sürdürdüğü bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*