Trabzonspor hedef büyüttü

Trabzonspor hedef büyüttü.4913
  • Giriş : 03.01.2007 / 00:00:00

Sezonun ikinci yarısında patlama beklenen Trabzonspor'da Asbaşkan Haşim Sayitoğlu, ligin 2. yarısında hedeflerinin Şampiyonlar Ligi'ne katılmak olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Trabzonspor Kulübü Asbaşkanı ve Futbol Şube Sorumlusu Haşim Sayitoğlu, Kurban Bayramı ve yeni yıl dolayısıyla transfer çalışmalarını askıya aldıklarını belirterek tatil sonrası transfer çalışmalarına hız vereceklerini bildirdi. Ara dönemde transfer yapmanın zorluğuna dikkat çeken Sayitoğlu, bu nedenle somut gelişmelerin ortaya çıkması için henüz erken olduğunu söyledi. Maliyetin büyük olmaması şartıyla takas yöntemiyle transfer yapmaya çalışacaklarını anlatan Sayitoğlu, şöyle konuştu:

"Bütün kulüpler kadrolarını güçlendirmek için transfer yapmaya çalışıyor. Ara transfer döneminde iyi futbolcu almak kolay bir şey değil. Çünkü rakiplerinizin durumu belli. Güç kaybetmek gibi bir lüksleri yok. Herkes güçlenmek için transfer yapmaya çalışıyor. Biz de o anlamda öncelikli ihtiyacımız olan futbolcuyu takas yolu ile almaya çalışacağız."

Trabzonspor'un sezona başlarken lig şampiyonluğu, Fortis Türkiye Kupası ve UEFA Kupası olmak üzere 3 hedefle yola çıktığını hatırlatan Sayitoğlu, sözlerine şöyle devam etti:

"İlk olarak UEFA Kupası'ndan elendik. Ligde puan anlamında şampiyon olabiliriz ama aradaki puan farkına baktığımız zaman bunun kolay yakalanacak bir durum olmadığını görüyoruz. Şampiyonlar Ligi'ne katılma şansımız halen var. Bunu da sonuna kadar kovalayacağız. Fortis Türkiye Kupası'nda iddiamız da devam ediyor. Fortis Türkiye Kupası'nı alarak UEFA Kupası'na katılma hakkını elde edersek yine de hedeflerimizden birini yakalamış olarak sezonu tamamlarız diye düşünüyorum. Şampiyonlar Ligi'ne katılmak için de sonuna kadar mücadelemiz sürecek. Bu anlamda teknik heyete ve sporcu kadromuza güveniyoruz. Bizim için en kötü hedef 3 veya 4.'lük olarak görünüyor."

"2006 yılının Trabzonspor için iyi bir yıl olduğunu söylemek mümkün değil" diyen Sayitoğlu, bunun takımın ligdeki konumuna bakıldığında rahatlıkla görülebileceğini söyledi. Bu kadronun çok daha güzel şeyler yapabileceğini anlatan Sayitoğlu, sözlerine şöyle devam etti:

"Güven tazeleme anlamında çalışmaları tekrar yaptık. Güven bunalımını ortadan kaldırmaya çalışıyoruz. İkinci yarının başlangıç tarihinin bir hafta ileriye kaydırılması nedeni ile Antalya'da kamp süresini 5 Ocak'tan 13 Ocak'a uzattık. Arada 8 günlük bir süre var. Bu sürede sporcu kadrosu ile teknik ekip ve yönetim kurulu arasında özgüven kaybını tekrar sağlamaya çalışacağız. İnşallah onu sağlayıp 2. yarıya çok daha iyi başlayacağız. Olabilecek en iyi dereceyi yakalamaya çalışacağız."

Kulübe mektup göndererek futbolu bıraktığını açıklayan Polonyalı oyuncu Szymkowiak ile henüz görüşmediklerini anlatan Sayitoğlu, Szymkowiak'ın Trabzonspor Kulübü'ne yazdığı yazıyı Polonya Futbol Federasyonu'na da göndermesi durumunda bu futbolcunun durumunun netlik kazanacağını söyledi. Asbaşkan Sayitoğlu, Szymkowiak'ı ikna etmek için bazı girişimlerde bulunduklarını, ancak kendisinden henüz bir cevap alamadıklarını sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious