Trabzonspor ile A.Gücü, Avni Aker'de karşı karşıya geldi

Trabzonspor ile A.Gücü, Avni Aker'de karşı karşıya geldi.16103
  • Giriş : 16.09.2007 / 20:16:00

Trabzonspor ile A.Gücü, karşı karşıya geldi. Baştan sona düşük tempoda geçen mücadalede gol sesi çıkmadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Trabzon ile A.Gücü, Avni Aker'de karşı karşıya geldi. Baştan sona düşük tempoda geçen mücadalede gol sesi çıkmadı.

TRABZON: 0-0 :A.GÜCÜ

Trabzonspor zirve yarışında mutlak kazanmak istediği Ankaragücü karşısında 2 puan bıraktı. 5 maçlık cezası nedeniyle seyircisiz oynanan maç temposuz geçti. Karşılıklı ataklarda taraflar birbirine üstünlük sağlayamadı.

Stat: Hüseyin Avni Aker
Hakemler: Yunus Yıldırım, Alpaslan Dedeş, Muhittin Gürses

Trabzonspor: Tolga Zengin, Erdinç, Celaleddin, Tolga Seyhan, Hüseyin,
Gökdeniz, Serkan, Ayman, Mustafa, Ceyhun, Umut

Ankaragücü: Serkan, Emre, Elyasa, Ahmet Dursun, Da Silva, Alper, Krita, Murat, İlkem, Cem, Yasin

MAÇ BAŞLADI

Mücadele Ankaragücülü futbolcular başladı. İki ekibe de başarılar..

2. dakika. Karşılaşmanın ilk dakikaları orta saha mücadelesi şeklinde geçiyor. Avni Aker'deki maç Trabzon'un cezası nedeniyle seyircisiz oynanıyor.

5. dakika. Trabzon atağında sağ kanattan Ceyhun savunmanın arkasına derinlemesine bir pas çıkarttı. Gökdeniz bu topa yetişemedi. Mücadelenin ilk anlarında tempo düşük. 0-0 eşitlik sürüyor.

9. dakika. Ankaragücü sol kanattan Murat ile etkili geldi. Üst üste şık çalımlar atarak sıfıra inen Ankaragücülü futbolcu kale sahasına ortasını yaptı. Trabzon savunmasının uzaklaştıramadığı top Ahmet Dursun'un başını sıyırıp ters taraftan kornere çıktı. Trabzon adına şanslı bir an geride kaldı.

13. dakika. Ankaragücü atağı sağ kanattan hızlı gelişti. Elyasa'nın uzun pası Trabzon ceza sahasının önüne indi. Kaleci Tolga, Bebbe'nin önündeki topa ilk anda vuramadı. Bebbe, seken topu önüne alamayınca Tolga ikinci pozisyonda tehlikeyi uzaklaştırdı.

15. dakika. Elyasa sağ kanattan topla hareketlendi. Çizgi üzerinde Ankaragücülü futbolcu faul ile durduruldu. Serbest atışı Murat kullandı. Ön direğe inen topu Tolga Seyhan kafa ile karşıladı. 18'in dışında topu Alper kontrol edip şutunu attı. Meşin yuvarlak kalenin az farkla üzerinden auta çıktı.

20. dakika. Trabzonspor sağ kanattan kazandığı serbest atışı Ceyhun ile kullandı. Ceza sahasının çarprazından ortalanan topa kale sahasında Mustafa Keçeli hareketlenip vurdu. Kaleci Serkan'ın bakışları arasında top yan direği sıyırıp auta çıktı. Trabzon adına maçtaki en etkili pozisyon bu anda yaşandı.

22. dakika. Karşılaşmada her iki ekipte açık bir futbolu tercih ediyor. Boş tribünler önnünde oynanan maçta Ankaragücü ilk bölümlerde Trabzon kalesinde daha etkili göründü. 0-0'lık eşitlik devam ediyor.

28. dakika. Karşılaşma orta mücadelesi şeklinde sürüyor. İki ekipte orta sahada birbirine üstünlük kurma çabasında. Savunmaların arkasına atılan uzan paslarda isabetli olmayınca mücadele düğünlenip kalmış durumda.

29. dakika. Ankaragücü atağında Bebbe'yi indiren Erdinç maçtaki ilk sarı kartı gören isim oldu.

35. dakika. Trabzonspor temposuz ve heyecansız giden karşılaşmada Gökdeniz ile Ankaragücü kalesinde gole yaklaştı. Ceza sahasının dışında topla buluşan Bordo-Mavili oyuncu sert vurdu. Meşin yuvarlak üst direği yalıyarak auta çıktı.

39. dakika. İlk yarıda son dakikalara girildi. Maçta 0-0 eşitlik devam ediyor. Trabzon son bölümlerde Ankaragücü kalesinde golü arayan taraf görüntüsünde fakat ataklar etkili olmayınca skorda değişmedi.

40. dakika. Ankaragücü sağ kanattan hızlı gelişen atakta Ahmet Dursun ile Trabzon kalesini zorladı. Bebbe'yle ver-kaç yapan Ahmet Dursun, ceza sahasında kaleci Tolga ile karşı karşıya kaldı. Kalesini zamanında terk eden Tolga, Ankaragücülü golcünün 1 adım önünde topu kontrol etmeyi başardı.

45. dakika. Ankaragücü sol kanattan gelişen atakta gole çok yaklaştı. Murat'ın ceza sahasına gönderdiği topa Ayman ayak koyamadı. Altıpas üzerindeki Ahmet Dursun, uygun durumda meşin yuvarlağa vuramadı. Ankaragücü adına iyi bir fırsat kaçtı.

45+1. dakika. Maçta uzatma anları oynanıyor. Bu anda Ankaragücü sağdan Yasin ile Trabzon kalesine etkili geldi. Ceza sahasına girdiği anda Yasin şutunu attı. kale sahasında Bebbe topa ayak koyarak Trabzon ağlarına gönderdi. Bu pozisyon için yan hakemin ofsayt bayrağı kalktı.

Bu ataktan sonra hakem ilk 45 dakika için son düdüğünü çaldı. Trabzon-Ankaragücü maçının ilk yarısı 0-0 beraberlikle sona erdi.

MAÇIN İKİNCİ YARISI

47. dakika. Trabzonspor 2. yarıda ilk etkili atağı Serkan Balcı ile geliştirdi. Sol kanattan Ankaragücü ceza sahasına yapılan ortada top bir anda Serkan'ın önünde kaldı. Bu futbolcunun sert şutu direğin dibinden sekerek auta çıktı.

48. dakika. Ankaragücü'nde Bebbe, Mustafa Keçeli'ye yaptığı sert faul sonrası sarı kartı gören isim oldu.

51. dakika. İkinci yarıda ilk bölümler geride kaldı. 0-0 eşitlik sürüyor.

52. dakika. Ankaragücü, Trabzonspor savunmasının büyük hatasında az daha golü buluyordu. Sağ kanatta Erdinç'in geri pası kısa düştü. Ahmet Dursun, ceza sahasında pozisyonu takip ederek vuruşunu yaptı. Kalesinde çıkarak açıyı kapatan Tolga zamanında bir müdahele ile gole izin vermedi.

59. dakika. Trabzonspor'da Ceyhun yerini Yattara'ya bıraktı. Aynı anda Risp'te Tolga Seyhan'ın yerine oyuna dahil oldu.

63. dakika. Trabzonspor sağ kanattan etkili bir atak geliştirdi. Serkan'ın derin pasına Umut hareketlendi. Kaleci Serkan bu pozisyonda kalesini boşalttı. Umut açısı daraldığı için şutunu atamadı. Kalenin boş olduğun anda Umut topu ortaya çeviremedi.

65. dakika. Trabzonspor gole Gökdeniz ile yaklaştı. Sol kanattan Mustafa Keçeli'nin kale sahasına kestiği topa hareketlenen Gökdeniz Karadeniz uygun durumda kötü bir kafa vuruşu çıkarttı. Meşin yuvarlak kalenin yanından auta çıktı.

66. dakika. Trabzonspor gol için bu dakikalarda Ankaragücü kalesine yüklenmeye başladı. Yattara'nın taşıdığı top rakip ceza sahası önünde rakipten sekerek Mustafa Keçeli'nin önünde kaldı. Bu futbolcunun sert şutu kalenin az farkla üzerinden auta çıktı.

68. dakika. Ankaragücü'nde Murat Duruer yerini Murat Erdoğan'a bıraktı.

70. dakika. Maçta son 20 dakikaya girildi. Trabzon atağı sağdan etkili gelişti. Serkan Erdoğan, ceza sahasına ortasını yaptı. Gökdeniz topun gelişine sert vurdu. Şut isabetsiz olunca meşin yuvarlak kalenin üzerinden auta çıktı.

72. dakika. Ankaragücü atağında Murat Erdoğan ceza sahasının dışından sert vurdu. Meşin yuvarlak az farkla auta gitti.

73. dakika. Trabzon'da Umut Bulut yerini Ergin Keleş'e bıraktı.

77. dakika. Ankaragücü'nde Yasin yerini İbrahim Ege'ye bıraktı.

81. dakika. Ankaragücü sol kanattan gelişen atakta Trabzon kalesinde etkili oldu. Bebbe'nin ceza sahasına yaptığı ortaya Tolga çıkamadı. Savunmanında müdahale edemediği pozisyonda Ahmet Dursun topa yükselip vuramadı.

84. dakika. Ankaragücü'nde Ahmet Dursun yerini Jaba'ya bıraktı.

87. dakika. Maçta son dakikalar oynanıyor. 0-0 eşitlik sürüyor. Ankaragücü bu anda üstünlük golüne Kırita ile çok yaklaştı. Sağ kanattan ceza sahasına sokulan Ankaragücülü futbolcu sert vurdu. Yan direği sıyıran meşin yuvarlak auta çıktı.

90. dakika. Maçın normal süresi sona erdi. Hakem uzatma süresi olarak 3 dakika işaret etti.

Uzatma dakikalarında gol olmadı. Avni Aker'deki durgun mücadele başladığı gibi 0-0 sona erdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious