Trabzonspor kararı haftaya kaldı

Trabzonspor kararı haftaya kaldı.12218
  • Giriş : 14.09.2007 / 10:59:00

Olaylı maçta Tahkim Kurulu'nun kararı gelecek haftaya kaldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Turkcell Süper Lig'de Trabzonspor ile Sivasspor takımları arasında 12 Ağustos'ta yapılan ve çıkan olaylar nedeniyle tamamlanamayan, bu arada Trabzonspor'un 5 maç seyircisiz oynama cezası almasına neden olan karşılaşmanın tekrarlanması kararına yapılan itirazlarla ilgili, Tahkim Kurulu'nun kararı gelecek haftaya kaldı.

Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu, federasyonun Levent'teki binasında bu konuyu görüşürken, karşılaşmanın hakemi Bülent Demirlek'in mazereti nedeniyle gelememesi üzerine karar vermedi.

Tahkim Kurulu, 20 Eylül Perşembe günü saat 15.00'te toplanarak konuyu yeniden ele alacak.

Yaklaşık 5.5 saat süren toplantıda, Tahkim Kurulu üyeleri, karşılaşmanın 4'üncü hakemi Koray Gencerler, gözlemci İbrahim Aksoy, temsilciler Metin Demir ve Tufan Öktüren'i dinledi.

Toplantı sonrası basın mensuplarına açıklamada bulunan Tahkim Kurulu Başkanı Türker Arslan, toplantıda maçın 4'üncü hakemi, gözlemci ve temsilcilerini dinlediklerini belirterek, "Maçın hakemi Bülent Demirlek ise UEFA'daki programı nedeniyle gelemedi. Kendisi mazeret dilekçesi verdi. Demirlek'i gelecek hafta dinleyeceğiz" dedi.

İlgilileri dinlemelerinin ardından bazı tespitler yaptıklarını kaydeden Arslan, "Arkadaşlara sorularımızı sorduk. Aramızda bazı konuları tartıştık. Bu konuyu Bülent Demirlek'i dinledikten sonra netleştireceğiz. Asıl tartışmamızı gelecek hafta yapacağız" diye konuştu.

Türker Arslan, "Ek raporla ilgili konu gündeme geldi mi?" sorusunu ise "Ek raporla ilgili sorular da sorduk. Temsilcilere, neden 15 gün sonra böyle bir rapor verdiklerini sorduk. Her türlü soruyu kendilerine yönelttik" diye yanıtladı.

Arslan, "Bu konudaki karar fazla uzamadı mı?" sorusuna ise, "Uzamadı. Hukuki prosedür içinde götürüyoruz. Hatta biz çabuklaştırmaya çalışıyoruz, ancak hakem gelemediği için konu 1 hafta sarktı. Aynı zamanda, geçtiğimiz günlerde toplantı yaptık ve Trabzonspor'un başvurusunu da tebligat çıkararak bugüne yetiştirmeye çalıştık. Gelecek hafta Bülent Demirlek'i dinleyeceğiz. Bugün dinlediğimiz arkadaşların ifadelerini değerlendireceğiz" cevabını verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious