Trabzonspor Orduspor'u farklı geçti

Trabzonspor Orduspor'u farklı geçti.11448
  • Giriş : 29.07.2006 / 00:00:00

TSYD Karadeniz Kupası final maçında evinde Orduspor'la karşılaşan Trabzonspor, rakibini 5 - 0 yenerek kupanın sahibi oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Maç sonunda rakibini farklı skorla geçen Trabzonspor, kupasını Ordu Belediye Başkanı Seyit Torun'un elinden alırken, Orduspor ise, kupasını Trabzon Belediye Başkan Vekili Kemal Kılıç'ın elinden aldı. Daha sonra bordo-mavili oyuncular ellerindeki kupayla birlikte taraftarları selamladı.

Maç sonrası basın toplantısı yapan Trabzonspor Teknik Direktörü Sebastiano Lazaroni, maçın başlarında top çevirmekte zorlandıklarını ama Hüseyin'in 10. dakikada attığı sürpriz golüyle takımın güveninin yerine geldiğini ve golden sonra da güzel bir Futbol sergilediklerini söyledi.

Futbol olarak güzel bir gece geçirdiklerini ancak takım oyununda bazı sorunların yaşandığını hatırlatan Lazaroni, "Takımın Futbol olarak bir çok alanda daha iyi oynamasının yanında bazı eksiklerimiz de var. Oyuncuların top kaybı sonrası geri dönmelerinde aksaklıklar yaşanmakta. Ancak bunları da çalışılarak zamanla aşacağız." dedi.

FATİH'İN DEVAM ETMESİNİ İSTERİM

Fatih'in Rusya'nın Zenit takımına transferiyle ilgili olarak konuşan Lazaroni, "Ben Fatih'in kalmasını isterim. Bir kaptanın, yıldızın yeri doldurulamaz. Ben de Trabzonspor taraftarı olarak üzgünüm. Tabiî ki zorlanacağız ama yerini doldurmak için transferler yapılması gerekir." diye konuştu.

Fatih'in transferiyle ilgili olarak kendisiyle görüştüğünü kaydeden Lazaroni, "Fatih dün benimle görüştü. Bana iyi bir fırsat olursa gidebileceğini söyledi. Bu kararı almakta da bir çok nedeninin olduğunu belirtti." ifadelerini kullandı.

İLK TURU GEÇECEĞİZ

Trabzonspor Asbaşkanı Haşim Sayitoğlu ise, UEFA Kupası 2. Ön Eleme Turu'nda eşleştikleri Rum takımı APOEL'i geçeceklerini söyledi. Bu maçı tur atlama müsabakası olarak değerlendirdiklerini ifade eden Sayitoğlu, "Futbolun her alanında bu tür müsabakalar olabilir. Bu olayı futbolun dışında farklı mezralara çekmek doğru değildir. UEFA'nın ilk ayağı olan APOEL takımını yenip turu geçmek istiyoruz.

Transfer çalışmalarına da değinen Sayitoğlu, Traboznspor'un transfer ilgili olarak yurt dışından bu gece geç saatlerde de olsa en az bir futbolcuyla kontrat imzalayacaklarını belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious