Trabzonspor ters yönde

Trabzonspor ters yönde.12922
  • Giriş : 27.11.2007 / 09:35:00

Trabzon'un dertlerine Ersun Yanal da çare olamadı, Bordo-Mavililer yarıştan koptu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başarısız sonuçlara kötü Futbol da eklendi, kadro yetersizliği gözler önüne serildi.


Hep umutlu olan Yanal da durumu kabullendi, “Bu ekiple bu kadar” mesajını gönderdi.

Sezon kötü başladı


Sezona, ligde şampiyonluk Avrupa’da da eski günlerdeki gibi başarılar hedefiyle giren Trabzonspor’da rota çok çabuk değişti... Önce Avrupa macerasına Galati gibi çok sıradan bir takım ‘dur’ dedi, sonra ligde kötü sonuçlar üst üste geldi. Olaylı Sivasspor maçının şoku ve etkileri hem yönetimi hem de takımı yıpratırken, umutlar Ziya Doğan’ın istifasıyla göreve gelen Ersun Yanal’a bağlandı...

Düşme hattına yakın


Ancak kâbus bitmedi. Hep umutlu mesajlar verip geleceğe dair çalıştığını söyleyen Yanal’ın da geride kalan seride karnesi puan kayıplarıyla doldu. Galatasaray maçı; hem tecrübeli hoca hem yönetim hem de takım için yeni bir başlangıç olabilir düşüncesi de Avni Aker’in çimlerine gömüldü. Takım, ligin henüz başında, 13. hafta itibariyle liderin 15 puan gerisinde kaldı, düşme hattına ise iyice yaklaştı.

‘Hücum sorunu büyük’


Ersun Yanal da ilk kez durumun ciddiyetine parmak bastı, çarpıcı ifadeler kullandı: “Çok ciddi bir şekilde kulübü masaya yatırıp planlama yapmak zorundayız. Bu kadro yapısıyla 2 yılda gelinen nokta ortada. Hücumda zorlanıyoruz, alternatif az. Trabzonspor’u yeniden yapılandırmalıyız. Ama bu aşama aşama olmalı. Galatasaray Serkan, Barış ya da Mehmet’i bulup oynatabiliyorsa, Trabzon da bu türlü bir yöne kaymalı.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious