Trabzonspor yalanladı!

Trabzonspor yalanladı!.17714
  • Giriş : 20.03.2009 / 16:05:00
  • Güncelleme : 20.03.2009 / 16:37:27

Trabzonspor Genel Sekreteri Hasan Yener, son dönemde Gaziantepspor'un Brezilyalı futbolcusu Tabata'yı transfer edecekleri yönünde çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yener, yaptığı yazılı açıklamada, Trabzonspor'un futbolcu transferi etiğine büyük özen göstermeye çalıştığını belirterek, ''Şu anda kulübüyle sözleşmesi devam eden bir futbolcu için oynayacağımız önemli bir müsabaka öncesinde bu tür transfer spekülasyonlarının çıkmasını doğru bulmuyoruz'' dedi.

Bu tür haberlerin kendi iradeleri dışında geliştiğini ifade eden Yener, şunları kaydetti:

''Tabata, bugüne kadar sergilediği başarı performansıyla kendisini ülkemizde kanıtlamış değerli yabancı futbolculardan biridir. Şu anda kulübüyle sözleşmesi sürmekte olduğu gibi transfer imkanı da söz konusu değildir. Eğer Trabzonspor sezon sonu Tabata transferini düşünürse, öncelikle kulübüyle görüşecektir. Bunun haricinde kamuoyunda yapılan değerlendirmelerin tamamı spekülasyondan öteye geçmemektedir.''

Ligde kritik bir sürece girildiğini belirterek ortamı gerecek ve yanlış anlaşılmalara sebebiyet verecek haber ve değerlendirmelerden kaçınılması gerektiğine dikkat çeken Yener, ''Bu konuda tüm kesimlerin azami özen göstermesi beş takımın zirve için yarıştığı ligimizin görüntüsünü daha da güzelleştirip, yarışın en adil biçimde sonuçlanmasını sağlayacaktır'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*