Trabzonspor'a 2 bin 600 bilet

Trabzonspor'a 2 bin 600 bilet.12678
  • Giriş : 09.05.2007 / 00:00:00

Sarı-lacivertli kulübün cezası nedeniyle İzmir'e alınan Fenerbahçe-Trabzonspor maçına ilişkin İl Spor Güvenlik Kurulu toplantısı İzmir Valisi Vali Kıraç başkanlığında yapıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kıraç, maç öncesi gerekli önlemlerin alındığını bildirdi.

İzmir Valiliği'nde yapılan toplantının ardından açıklama yapan Cahit Kıraç, 13 Mayıs Pazar günü oynanacak ve saat 19.00'da başlayacak maçta, misafir takım konumundaki Trabzonspor'un taraftarlarına stadın 51 bin kişilik kapasitesinin yüzde 5'i oranında yer ayrıldığını, bu rakamın 2 bin 600 olduğunu bildirdi.

Kıraç, "Gerekli bütün tedbirler alındı. Fenerbahçe de Trabzonspor da güzide kulüplerimiz. Centilmence bir maç olmasını diliyoruz" dedi.

İl Spor Güvenlik Kurulu toplantısına Vali Yardımcısı Fahri Aykırı, Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu, İdari İşler Koordinatörü Serkan Acar, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Murat Kırkaya, Futbol Federasyonu Ege Bölge Müdürü Hamdi Kutval, Gençlik ve Spor İl Müdürü Sabri Sadıklar ve diğer yetkililer katıldı.

KARARLAR

Toplantıda maça ilişkin alınan kararlar şöyle:

Trabzonspor taraftarlarına Mersinli tarafındaki kale arkasında 2 bin 600 kişilik yer ayrılacak. Bu kale arkası tribününde Fenerbahçe taraftarları da olacağı için seyyar bariyerler ve personel vasıtasıyla arada fiziki engel oluşturulacak.

Açık ve kapalı tribün ile sanayi bölgesindeki kale arkası tribünün tamamına Fenerbahçe seyircisi alınacak.
Mersinli kapısı Trabzonspor taraftarına tahsis edilecek.

Halkapınar Spor Salonu otoparkı, basın ve protokol araçlarına ayrılacak.

Alkollü olanların girişine izin verilmeyecek.

Takımlara toplu bilet verilmeyecek, toplu bilet satışı yapılmayacak, kulüpler seyirci organizasyonu yapamayacak.

İl dışından gelecek taraftarlar için oluşturulacak kapama noktalarında saat 09.00'dan itibaren tedbir alınacak. Taraftarlar noktalarda bekletilerek, toplu halde güvenlik güçleri eşliğinde stada alınacak.

Stat çevresinde iki kademeli güvenlik çemberi ve kapama noktaları oluşturularak, tüm seyircilerin üst araması yapılacak.

Stat kapıları saat 15.00'de açılacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious